Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Rosinove šance zmarila havária tímového kolegu

Sunday, 16. 05. 2021 - 09:39, Public relations   

Rosinove šance zmarila havária tímového kolegu

Po sľubnej kvalifikácii v druhom podujatí sezóny GT2 European Series na Hockenheime verila posádka Rosina - Sarmini v dobrý výsledok aj v pretekoch. Nakoniec však všetko bolo inak.

 

lo-dbwp3059.jpg

Slávny nemecký Hockenheimring bol po Monze dejiskom druhého súťažného víkendu série GT World Challenge, súčasťou ktorej je aj GT2 European Series. Práve tu v aktuálnej sezóne štartuje aj najúspešnejší slovenský okruhový pretekár Štofi Rosina, ktorý je továrenským pilotom tímu True Racing by Reiter Engineering. Spolu s tímovým kolegom, Rakúšanom Sehdi Sarminim, sedlajú ambiciózne vozidlo KTM X-Bow GT2.

lo-dbwp3639.jpg

Po pódiovom umiestnení na Monze verila slovensko-rakúska posádka v konkurencieschopnosť svojho stroja ešte viac. Už v piatkovej kvalifikácii, ktorú absolvujú obaja piloti samostatne, to vyzeralo na dobrý základ do sobotňajších pretekov. „Sehdi vybojoval v kvalifikácii svojej kategórie tretie miesto, z ktorého sme štartovali do úvodných sobotňajších pretekov,“ vysvetľuje Štefan Rosina. „Ja som následne v druhej kvalifikácii zasa vyjazdil piate miesto v kategórii ProAm, čo nám dávalo dobrý základ do druhých sobotňajších pretekov.“

Tibor Szabosi;ac7i0195-3.jpg

Podobne, ako Slovensko, aj Nemecko zasiahol pás premenlivého počasia a to poznamenalo priebeh jednotlivých jázd. Do úvodných sobotňajších pretekov GT2 European Series sa štartovalo na mokrej trati. Prvý stint pripadol práve na Rakúšana Sehdi Sarminiho. Ten vyštartoval z tretieho miesta a jeho úlohou bolo udržať pozíciu do striedania s Rosinom. Rakúšan však stratil dve pozície a na šmykľavej trati už v štvrtom kole havaroval. Na trať muselo bezpečnostné vozidlo a pre slovensko-rakúsku posádku to znamenalo nečakaný koniec celého súťažného víkendu. „Žiaľ, Sehdi havaroval a poškodil auto hneď v úvode prvých pretekov. Ja som sa tak vôbec nedostal na trať. Je to veľká škoda, lebo sme cítili, že máme sľubný pódiový potenciál. Nuž, ale aj s tým treba rátať. Automobilové preteky sú nevyspytateľné. Pevne verím, že sme si našu smolu pre túto sezónu už vybrali a od nasledujúcich pretekov sa to bude už len zlepšovať,“ uzatvára nemecký víkend Štofi Rosina, ktorého znova v akcii uvidíme o mesiac na britskom Silverstone, kde sa pôjde tretí podnik sezóny GT2 European Series 2021.

lo-dbwp5230.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri