Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Rosina bude štartovať z prvého radu

Friday, 16. 04. 2021 - 21:43, Public relations   

Rosina bude štartovať z prvého radu

Dobrý správ nie je nikdy dosť. Dnes prichádza pre Slovensko ďalšia dobrá správa priamo z Kráľovského parku na Monze. V úvodnom podniku novej série vozidiel GT2 má svoje zastúpenie aj Slovensko!

Najúspešnejší slovenský okruhový pretekár Štofi Rosina len pred pár dňami podpísal kontrakt na sezónu 2021 s továrenským tímom KTM, a už tento víkend štartuje na predmestí Milána, ktoré je dejiskom premiéry novej GT2 European Series. „Vlaňajšiu sezónu som spolupracoval s KTM na vývoji vozidla novej generácie KTM X-Bow pre GT2. Myslím si, že sa nám podaril kus dobrej práce, čo potvrdilo niekoľko pekný výsledkov. Aj to sa stalo základom našej ďalšej spolupráce. S KTM sme pre sezónu 2021 podpísali nový kontrakt, podľa ktorého som oficiálnym továrenským pilotom tímu True Racing by Reiter Engineering a za ktorý absolvujem celú aktuálnu sezónu,“ hovorí Štofi Rosina.

gtsportsclub.jpg

Pripomeňme si, že KTM X-Bow GT2 je moderné vozidlo novej generácie, ktorá kladie väčší dôraz na environmentálne požiadavky modernej doby. Oproti svojmu predobrazu je GT2-ka o niečo mohutnejšia, no to najpodstatnejšie je 2,5 litrovým päťvalec turbo Audi s výkonom približne 600 koní! Toto vozidlo už minulý rok ukázalo, že je mimoriadne konkurencieschopné a má veľkú budúcnosť. „S potenciálom auta som bol vlani veľmi príjemne prekvapený a preto sa teším, že môžem pokračovať v práci na jeho ďalšom vývoji,“ dodáva Rosina.

gtsportsclub-com2.jpg

Novovzniknutá európska séria GT2 je správnym priestorom pre rozvoj novej kategórie, do ktorej sa zapojili hneď štyria výrobcovia. Vedľa KTM aj Audi, Lamborghini a Porsche. Úvodný ročník 2021 GT2 European Series má v kalendári päť podnikov. Počas súťažného víkendu sú na programe dva preteky po 50 minút, v ktorých môže štartovať jeden, alebo dvaja pretekári. Do úvodného víkendu bude Rosina zdieľať auto s menej skúseným Rakúšanom Sehdi Sarminim. Každý z nich odjazdí vlastnú kvalifikáciu a vyštartuje do pretekov podľa vyjazdeného času.

gtsportsclub-com3.jpg

„V piatok sme absolvovali dve kvalifikácie,“ vysvetľuje Štofi. „Žiaľ, v úvodnej sme nenajazdili veľa kilometrov, lebo môj tímový kolega mal haváriu a podľa toho vyzerá aj jeho postavenie na štarte sobotňajších pretekov. Moja kvalifikácie nám priniesla druhý najrýchlejší čas a do nedeľňajších pretekov, kde pôjdem prvý stint ja, stojíme v prvom rade na štarte.“ Sobotňajšie úvodné preteky sezóny GT2 European Series začínajú o trinástej hodine popoludní a Rosina pôjde druhý stint. V nedeľu sa pretekári obrátia a začínať bude práve Púchovčan. O priebehu a výsledkoch samotných pretekov vás budeme informovať.

gtsportsclub-com5.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri