Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na stupni víťazov aj v českom Opatove

Monday, 14. 07. 2014 - 12:39, Public relations   

Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia na stupni víťazov aj v českom Opatove

V nedeľu sa Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia v rámci prípravy na blížiace sa juniorské majstrovstvá sveta v motokrose zúčastnil pretekov seriálu „Inter Mistrovství České republiky" v Opatove. Aj napriek náročnému týždňu fyzickej prípravy, ktorý absolvoval v Strakoniciach, na svojom prvom štarte v tejto sezóne s dvojtaktným motocyklom kubatúry 125 ccm obsadil medzi juniormi vynikajúce 2. miesto.

sikyna-01.jpg

Na vzorne pripravenej, aj keď trochu tvrdej trati sa v nedeľu uskutočnili 3. preteky seriálu „Inter Mistrovství České republiky", ktoré vyhlasuje ČAMS. Richard Šikyňa z tímu MX Slovakia sa v rámci prípravy na FIM Junior Motocross World Championship 2014, ktoré sa uskutočnia 9.-10.8. v Liernexe v Belgicku zúčastnil týchto pretekov na dvojtaktnej KTM 125 SX. Motocykel tejto kubatúry bude „sedlať" aj na svetovom šampionáte a práve preto dočasne presedlal zo štvortaktnej 250-ky na tento stroj. Richard Šikyňa sa dokázal v priebehu týchto pretekov rýchlo preorientovať na dvojtakt a po 5. mieste v prvej a 1. v druhej jazde nakoniec skončil celkovo 2. a zaslúžene si mohol vychutnať svoju chvíľu slávy na stupni víťazov.

sikyna-02.jpg

Richard Šikyňa (102)
„Včera som na pretekoch prvý krát od minulého roka sedel na 125-ke. V oboznamovacom tréningu som sa snažil čo najviac spriateliť sa s motorkou. V kvalifikácii mi to išlo už o niečo lepšie, ale stále to nebolo ono. V 1. jazde sa mi nepodaril štart, odpichol som vo svojej kategórií na 5. mieste, ktoré mi patrilo aj v cieli. Nemohol som sa dostať do tempa a riadne som sa vytrápil. Druhý štart mi vyšiel o niečo lepšie, vyrazil som tretí medzi juniormi. Hneď v prvom kole sa mi podarilo dostať na 2. pozíciu a potom začal boj o víťazstvo s Gabrielom Chetnickim. Dlho sa mi nedarilo Gaba predbehnúť, ale asi v polovici jazdy urobil menšiu chybu. Využil som to a dostal som sa cez neho. Vytvoril som si slušný náskok a v pohode som vyhral. Celkovo mi to vyšlo na striebro, čo nebolo až tak zlé."

mx-junior-vitazi.jpg

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia
"V utorok 8.7. sme s Rišom zahájil v Strakoniciach celkovú prípravu na majstrovstvá sveta kempom zameraným na fyzičku, ktorej sa po dlhšej prestávke z dôvodu zranenia zúčastnil aj druhý jazdec tímu, Miki Novocký. Pretekov v Opatove sme sa zúčastnili na 125-ke len s Richardom a to ešte v rámci jeho plánu fyzickej prípravy. Na dvojtakte nesedel od minulej sezóny, preto jeho komplexnú jazdeckú prípravu s Mirom Kučírkom máme naplánovanú od zajtra. Aj keď som Rišovi počas celých pretekov prizvukoval, že sme „len" na tréningu, jeho odhodlanie víťaziť mu nalialo potrebné sily. Napriek jeho únave z celého týždňa v druhej jazde dokázal poraziť aj Poliaka Chetnického, ktorý Rišovi ráno v prvom tréningu „naložil" pár sekúnd na kolo. Čo dodať? Rišo drie koľko vládze, dáva do toho všetko a ja mu dôverujem. Ak si dokáže udržať tréningové nasadenie, vyhnú sa mu zranenia, zapadne do seba ešte množstvo detailov a hlavne si udrží čistú hlavu, myslím si, že sa v celosvetovej konkurencii v Belgicku nestratí. Rád by som sa poďakoval všetkým našim sponzorom a partnerom, vďaka ktorým môžeme krok za krokom napĺňať naše ciele a bez ktorých by sme to rozhodne nezvládli. Úprimná vďaka patrí aj ľuďom z Motoshop191, ktorí nám s veľkým nasadením robia perfektný technický support."Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri