Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Rely miliardy listov s Igorom Drotárom

Tuesday, 22. 10. 2019 - 18:14, Public relations   

Rely miliardy listov s Igorom Drotárom

45. Rally Košice poslala na rozlúčku s aktuálnou sezónou miliardu "ďakovných" listov za napínavým ročníkom... Hovoríme samozrejme o krásnom jesennom lístí, ktoré neobyčajne zahltilo asfalty súťažných tratí. Posledné podujatie MSR rozhodlo o novom šampiónovi, ale aj o zvyšku poradia. Igor Drotár a Imrich Ferencz skončili so Škodou Fabia R5 ako druhá najrýchlejšia slovenská posádka tohto seriálu.

Tibor Szabosi;c30i5145-19.jpg

Samozrejme, treba hneď na úvod priznať, že konečný rebríček MSR v rely posunul Igora s "Miňom" na celkovo 5. miesto, za šampióna Martina Kočiho z Košíc, druhého Poliaka Grzegorza Grzyba a Čechov Romana Odložilíka a Karola Trněného.

Tibor Szabosi;c30i5443-21.jpg

Tradičná "dvojdňovka" v lesoch neďaleko metropoly východu bola klasickou súťažou aj nevyspytateľnými podmienkami, ktoré sa menili zo dňa na deň a niekedy z hodiny na hodinu. A to práve aj vďaka čerstvo napadanému lístiu a striedavo suchým a vlhkým podmienkam. Drotárovci napriek defektu skončili na celkovo šiestom mieste v sobotu, a štvrtom v nedeľnej etape.

Tibor Szabosi;asf-7631-4.jpg

Igor Drotár: "Košice sú tradične naša takmer domáca súťaž, mám ju rád a dobre sme sa na ňu pripravili. Po technickej a športovej stránke vyzeralo všetko skvele. Absolvovali sme najprv test, neskôr rozpisy a v sobotu sme sa s dobrým pocitom rozbehli naplno do ostrej súťaže. Vychytali sme tiež babie leto, čiže podmienky boli ideálne. Hneď na prvej skúške "Herľany" som začal pridávať, napokon mali sme teoretickú šancu skončiť v šampionáte tretí. Po niekoľkých kilometroch nás prekvapilo úplne nové čerstvé lístie, s ktorým náš rozpis do tej miery nerátal. Vystrašila ma tu prvá krízová situácia, ktorá sa onedlho opakovala. V cieli sa ukázalo, že sme zvoľnili a šli až príliš opatrne.

Tibor Szabosi;c30i6489-17.jpg

Do druhej sobotnej skúšky "Bogota" sme šli nanovo s plným nasadením, no po niekoľkých kilometroch prišiel defekt predného pravého kolesa. Rozhodli sme sa nemeniť, čím sme stratili nejaké dve minúty, ale aj motiváciu... Postupne sme sa prebíjali poradím, no naše časy neboli ideálne. Večerné skúšky za tmy sme kupodivu absolvovali s oveľa lepším, alebo aj s rovnakým časom, ako za vidna... Deň sme skončili na 6. mieste.

Michal Bobko;dsc4929-3.jpg

Nedeľná prvá skúška na Ružíne nás opäť prekvapila diametrálne odlišnými podmienkami, než aké sme mali zaznačené v rozpise. Mokré lístie a úseky striedala suchá vozovka, čo sa na rovnakej trati menilo aj v priebehu dňa. Spravil som dobrý štvrtý čas a bol som v hre s mojimi hlavnými tromi konkurentmi. Naše slušné tempo pokračovalo ďalej a zrazu som porážal aj tých, ktorí ma deklasovali deň predtým... Druhé kolo skúšok som už neplánoval ísť úplne naplno a na záver som chcel udržiavať tempo. Nedeľu sme skončili na 4. mieste.

Tibor Szabosi;asf-7296-9.jpg

Čo ma potešilo aj kvôli tomu, že nemám v tomto aute toľko najazdené, ako mnohí iní. Zároveň vkuse presadám do úplne odlišného kopcového auta, popri množstve iných pracovných povinností... V šampionáte sme skončili síce na 5. mieste, no ako druhí Slováci za Martinom Kočim. Jemu a spolujazdcovi Radovi Moznerovi zároveň gratulujem k obhájenému titulu Majstra Slovenska. Veľká vďaka patrí Mariánovi Mičákovi za všetko, čo pre nás doteraz urobil a robí a jeho tímu za výborne pripravené auto. Teším sa na ďalšiu spoluprácu. Napokon, štartujeme opäť v novembri na dvoch skvelých mimosezónnych súťažiach."

Tibor Szabosi;c30i7617-24.jpg

Igorov jesenný a zimný program pokračuje tradične so zaujímavými podujatiami u nás aj v Česku. Najprv sa prešovský majster volantu ukáže na Stretnutí majstrov v českej Sosnovej (2.-3.11.) a neskôr na Auto Show Slovakia Ring (21.-22.11).

Tibor Szabosi;c30i8360-23.jpg

 

Fotogaléria z podujatia Rally KošiceDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri