Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Motocross

Red Bull X-Fighters: Žiadne saltá v prvom kole

Wednesday, 11. 04. 2012 - 16:05, Alexa Szafianová   

Red Bull X-Fighters: Žiadne saltá v prvom kole

Red Bull X-Fighters vyzerá ako veľká show, no v skutočnosti sa jedná o súťaž. Najlepší jazdci Freestyle motokrosu sa stretnú, aby si zmerali svoje sily. Tak ako iné súťaže, aj tu existujú určité pravidlá. Dva dni pred udalosťou si jazdci počas tréningu odskúšajú trať. Potom nasleduje kvalifikácia. Šesť najlepšie umiestnených jazdcov sa priamo kvalifikuje do druhého kola. Ostatní budú medzi sebou bojovať ďalej o postup. Každý bude mať k dispozícii  dopredu určený čas (ktorý je rovnaký pre všetkých), aby ohúril porotcov. Z prvého kola postupujú len prvý dvaja.

ro-vill-aa-0044-1.jpg

Pre osvieženie sa organizátori rozhodli v 1. kole zakázať saltá. To znamená, že počas prvého kola diváci neuvidia žiadne triky ako Backflip, Frontflip, 360 alebo kombinované triky s backflipom. Jazdec, ktorý vykoná jeden z takýchto trikov, bude zo súťaže vylúčený. Toto je dobrá správa pre jazdcov, ktorí obľubujú tradičné „oldskúlové" triky. Na druhej strane, je to isté obmedzenie, nakoľko nemajú priestor na to, aby ukázali, čo všetko v nich je.  

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri