Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

PROFIN CAR Ostrá Lúka s novým organizátorom, ale aj množstvom noviniek

Monday, 12. 04. 2021 - 18:08, Miroslav Majláth   

PROFIN CAR Ostrá Lúka s novým organizátorom, ale aj množstvom noviniek

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 hlásia ďalšiu novinku. Tou je podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka, ktoré má v tomto roku nového organizátora.

 

Tibor Szabosi;asfr5204-12.jpg

V posledných rokoch sme si zvykli na to, že preteky automobilov do vrchu na Ostrej Lúke pri Zvolene ukončovali slovenský kopcový šampionát. V tomto roku bude však všetko inak. V prvom rade sa termín konania presúva zo septembra na začiatok mája. V druhom rade treba podotknúť, že tretie kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 pripravuje nový organizátor. To však nie sú jediné novinky, ktoré tohtoročná Ostrá Lúka prinesie.

Tibor Szabosi;ac7i6187.jpg

Poďme však pekne po poriadku. Spomínali sme nového organizátora. Ten vzišiel z dohody medzi Zoltánom Kladivíkom a Romanom „Pagim“ Pagáčom, pričom podujatie dostalo názov po predajni vozidiel Subaru v Prievidzi, ktorá patrí spomínanému Zolovi Kladivíkovi. Ten nie je na Ostrej Lúke neznámou osobou, keďže sme ho na podujatí mali možnosť stretnúť veľakrát aj v minulosti. Rovnako asi netreba predstavovať ani Romana Pagáča, ktorého celá rodina automobilových športovcov pozná pod prezývkou Pagi, pričom okolo motoristického športu pracuje už viac ako dvadsať rokov.

Tibor Szabosi;ac7i7320-2.jpg

„So Zolom sa poznám dlhé roky. Pri jednej debate prišla aj reč na preteky automobilov do vrchu na Ostrej Lúke a budúcnosti tohto podujatia. Slovo dalo slovo a dohoda o spolupráci bola na svete. Toto podujatie navyše chceme ozvláštniť aj niektorými „novinkami“. Malo by ich byť viac, ale jednou, ktorú už teraz môžem predstaviť je takzvaná „spanilá jazda“. V rámci nej budú mať možnosť všetci účastníci spropagovať aj svojich osobných partnerov, keď sa celý pelotón pretekárskych vozidiel bude presúvať medzi Ostrou Lúkou a Zvolenom. Tu na námestí, ak to dovolí aktuálna pandemická situácia by sme chceli usporiadať aj autogramiádu. Či sa podarí autogramiádu usporiadať je síce ešte vo hviezdach, ale „spanilá jazda“ sa určite konať bude. To vieme už dnes potvrdiť. Ako som spomínal, noviniek na Ostrej Lúke by malo byť viacero, pričom odhaľovať ich budeme postupne. Podstatné je, že dnes 12.4.2021 boli zverejnené Zvláštne ustanovenia k podujatiu (nájdete ich na stránke http://sams-asn.sk/pdf/dok003245.pdf ) a zároveň bolo spustené aj prihlasovanie súťažiacich (http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php). Verím, že všetkých priaznivcov automobilového športu tieto informácie potešili,“ vysvetlil Roman „Pagi“ Pagáč.

Tibor Szabosi;asr67611-20.jpg

Podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 bude organizované v spolupráci s organizátorom pretekov na Jankovom vŕšku, ktorý má so zabezpečením obdobných podujatí dlhoročné skúsenosti. To, či sa bude konať podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 s účasťou, alebo bez účasti divákov je ešte veľmi otázne. Odpoveď na túto otázku by nám malo dať postupné uvoľňovanie proti pandemických opatrení, ktoré nariaďuje Vláda SR a ÚVZ SR.

Tibor Szabosi;20200910-155737-1.jpg

Samozrejme o všetkých novinkách vás budeme opäť informovať.

Zvláštne ustanovenia PROFIN CAR Ostrá Lúka

Miro Majláth
tlačový tajomník
PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021       Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri