Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Preteky na Dobšinskom kopci boli predčasne ukončené!

Sunday, 18. 07. 2021 - 11:36, Public relations   

Preteky na Dobšinskom kopci boli predčasne ukončené!

Po bezproblémovom priebehu prvej tréningovej jazdy  XXXVII. ročníka  pretekov automobilov do vrchu na Dobšinskom kopci 2021, v polovici druhého meraného tréningu havarovalo vozidlo Škoda Fabia, pilotované Dušanom Tóthom v zákrute číslo 5 a prerazilo zvodidlá. Vozidlo zachytilo traťového komisára a zosunulo sa niekoľko metrov pod trať. Na miesto nehody vyštartovali zásahové záchranárske vozidlá a lekárska pomoc, ktoré za prítomnosti hlavného lekára podujatia vyslobodili zraneného pretekára a zraneného traťového komisára. Na miesto bol privolaný vrtuľník leteckej zdravotnej služby, ktorý traťového maršala previezol do nemocnice v Košiciach. Zranený pretekár bol prevezený sanitkou do nemocnice v Rožňave. Stav oboch zranených je mimo ohrozenia života.

Tibor Szabosi;20190721-085010-17.jpg

„Po týchto úkonoch sme prakticky okamžite zvolali športových komisárov a bezpečnostného delegáta, ktorí po preskúmaní okolností rozhodli o zrušení ďalšieho priebehu podujatia z bezpečnostných dôvodov,“ vysvetľuje riaditeľ pretekov, Marcel Kollárik. „Týmto principiálnym rozhodnutím, ktoré bolo zdôvodnené nedostatočnou kvalitou cestných zvodidiel, sa zaoberala aj rada športových komisárov národných šampionátov a rozhodla aj o zrušení týchto súťaží. Aj napriek tomu, že z nemocníc prišli  dobré správy a odborné vyšetrenie na traumatologickom oddelení nemocnice v Košiciach vážnejšie zranenie traťového komisára nepotvrdili myslím si, že toto rozhodnutie je to najsprávnejšie, ktoré sme mohli v danej situácii prijať. Hlboko nás mrzí čo sa stalo a prijímame zodpovednosť za túto udalosť. Sme si vedomí, že sme urobili maximum pre zabezpečenie bezpečnosti trate, no motoristický šport je mimoriadne nebezpečný a stav zvodidiel na tejto verejnej komunikácii je žiaľ za zenitom, aby aspoň základnú bezpečnosť pre tento šport zaručoval. To je však nie celkom v rukách organizátora, ktorý do prípravy trate investoval nemalé prostriedky. Obom zraneným želáme skoré uzdravenie.“Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri