Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Premiéra TCR Europe úspešne odštartovala svoju sezónu na SLOVAKIA RINGU

Monday, 10. 05. 2021 - 15:59, Public relations   

Premiéra TCR Europe úspešne odštartovala svoju sezónu na SLOVAKIA RINGU

OMV MaxxMotion TCR Europe SLOVAKIA RING 2021 má za sebou úspešnú slovenskú premiéru a zároveň ukázal svojich prvých víťazov sezóny. Veľký pretekársky víkend 7.-9. mája na SLOVAKIA RINGU ponúkol množstvo zaujímavých seriálov a akcie.

Napriek premenlivému piatkovému počasiu počas tréningov si jazdci cez víkend užili suché a slnečné podmienky. Európsky šampionát cestovných vozidiel TCR Europe sa striedal so seriálmi ESET cestovných vozidiel, GT a LMP. Tie sa šli súčasne ako národné okruhové šampionáty. Nechýbal ani TCR Eastern Europe a rovnako aj obľúbené pohárové Mazdy MX5, Clio Cup a Twingo Cup.

2-197.jpg

Nabité štartové pole 22 áut TCR Europe bojovalo o prvé body už v prvých sobotných pretekoch. Z prvého miesta sa napokon tešil Španiel Mikel Azcona z Volcano Motorsport jazdiaci na Cupra Leon Competición TCR, druhú priečku obsadil Belgičan Nicolas Baert z timu Comtoyou Racing na Audi RS3 LMS a tretiu Maďar Dániel Nagy z tímu Zengő Motorsport tiež na Cupra Leon Competición TCR.

3-147.jpg

Zo Slovákov si najlepšie počínal Martin Ryba z Brutal Fish Racing Team, jazdiaci na Honde Civic Type R FK7 TCR, ktorý obsadil celkovo desiate miesto a prvé v tzv. diamantovom hodnotení. Maťo Homola do prvých pretekov nenastúpil pre technické problémy s diferenciálom a zatekajúcim olejom.

4-119.jpg

Len pol sekundy delilo v cieli druhých pretekov víťaza Mehdiho Bennaniho z Maroka (Sébastien Loeb Racing, Hyundai Elantra N TCR) od druhého Mikela Azconu. Tretí skončil Argentínčan Franco Girolami (PSS Racing Team, Honda Civic Type R FK7 TCR). Pódium s nimi zdieľal opäť Martin Ryba, ktorý v celkovom hodnotení skončil na pätnástom mieste. Maťo Homola zažil niekoľko zaujímavých súbojov, no napriek úvodnému napredovaniu skončil na dvanástom mieste.

5-81.jpg

Seriálom ESET dominoval v šprinte aj vytrvalosti Miro Konôpka z ARC Bratislava na prototype LMP2 Ligier JSP217 - Gibson.

Kompletné informácie k podujatiu a oficiálne výsledky pretekov sú dostupné na stránke: https://slovakiaring.sk/sk/omv-maxxmotion-tcr-europe-slovakia-ring

1-232.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri