Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Poznáme prihlásené posádky na Rally Prešov

Thursday, 27. 06. 2019 - 20:00, Ľuboš Kašický   

Poznáme prihlásené posádky na Rally Prešov

Šesť Fabii a dve Fiesty R5 sa stretnú o body v najsilnejšej triede 2. Nemenej zaujímavé to však bude aj v ďalších triedach.

 

Už o týždeň sa do Atén na Toryse, ako sa zvykne vravieť metropole Šariša, zlezie celá špička slovenského rely šampionátu, aby sa popasovala o ďalšie majstrovské body. Po uzávierke prihlášok už vieme povedať kto sa chce v Prešove postaviť na štart a preto si to poďme zosumarizovať.

Tibor Szabosi;asf-6129-5.jpg

Okrem Pecha a Bisahu (Plzeňák neplánoval absolvovať celú slovenskú sezónu a Bisaha rozbil Fiestu v Chorvátsku, a na nový Hyundai stále čaká) sa na Východe predstaví kompletná elita vrátane Kočiho, Grzyba, Béreša, Drotára aj Gavláka. V najsilnejšej triede 2 je prihlásených šesť vozidiel Škoda Fabia R5 (Grzyb, Koči, Gavlák, Drotár, Béreš, Pospišilík) a dva Fordy Fiesta R5 (Čech a Trněný). Rovnaký počet osem posádok je prihlásených aj v druhej najsledovanejšej triede 3, kde prevládajú „myšiaky“ proti Subaru v pomere 6 (Benček, Križan, Kekeňák, Kysucký, Šandrej, Kram) : 2 (Konečný, Lapdavský).

Tibor Szabosi;c30i7194-20.jpg

V triede 5 máme prihlásených päť posádok, v triede 6 je zhodou okolností šesť posádok. V triede 7 sa na štart postavia tri vozidlá. V triede 11 uvidíme dve VW Pola Proto tímu L Racing a v triede 12 sa na Seatoch proti sebe postavia domáci veterán Peter Haluška a Fero Fusko. V „historikoch“ nebude Jožo Béreš sám na svojej krásnej Sierre RS Cosworth, lebo súperom mu bude Čech Petr Hadáček so Škodou 130 LR.

Tibor Szabosi;asf-6099-5.jpg

V MSR sa nám na štart postaví spolu (ak prejdú „preberačkou“) 34 posádok. Ak pripočítame dvoch „historikov“ a jedno vozidlo RHP, tak je to slušných 37 áut. Vedľa nich však v Prešove uvidíme aj druhý podnik Slovenského Rally Pohára, kde máme prihlásených ďalších štrnásť posádok vrátane kompletnej špičky tohto ročníka (chýbajú iba Spišákovci). Spolu 51 posádok, ktoré budú zabávať divákov svojimi súbojmi o body.

Diváci sa teda majú na čo tešiť. Slávnostný štart 25.ročníka Rally Prešov je na programe v piatok 5.júla podvečer o 19-tej hodine pred radnicou. Na trate súťažné posádky vyrazia v sobotu ráno. Víťazov by sme mali poznať okolo šestnástej hodiny popoludní 6.júla 2019.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri