Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Popoviča čaká česká klasika

Tuesday, 04. 05. 2021 - 21:26, Public relations   

Popoviča čaká česká klasika

Bratislavský tím GLORTEX RACING bude ako jediný reprezentovať slovenské farby na uznávanej Rallye Šumava Klatovy 2021.

Kopecký, Pech, Pavlík, Křeček, Kvaizar, Hubáček, či Kresta, to sú len niektoré veľké mená zo slávnej histórie šumavskej súťaže. A práve za pomoci rešpektovaného Romana Krestu sa na štart 55. ročníka Rallye Šumava Klatovy pripravuje aj Bratislavčan Roman Popovič z tímu GLORTEX RACING. „Veľmi si vážim spoluprácu s Romanom Krestom. Je to veľký profesionál a jeho rady mi veľmi pomáhajú,“ netají Roman Popovič, ktorý v úvode týždňa práve pod dohľadom Romana Krestu absolvoval dva dni privátnych testov. „Pracovali sme na nastavení auta, ako aj na technike jazdy a príprave rozpisu. České súťaže sú technicky veľmi náročné a každý testovací kilometer má pre mňa cenu zlata. Preto som vďačný všetkým chalanom, ktorí mi pomáhajú.“

Tibor Szabosi;ac7i3229-2.jpg

Šumava sa v tejto sezóne jazdí ako druhý podnik Majstrovstiev Českej republiky v rely. Kalendár českého „majstráku“ však obsahuje sedem súťaží a tím GLORTEX RACING, s Romanom Popovičom, plánuje absolvovať prakticky všetky zvyšné súťažné víkendy. „Pre pandémiu sme museli vynechať úvodný podnik vo Valašskom Meziříčí, no ak všetko dobre pôjde, tak verím, že už ostatné súťaže absolvujeme bezo zmien,“ vraví Bratislavčan, ktorý české súťaže jazdí so spolujazdcom Josefom Králom. „Pepo mal už Šumavu zahovorené s Jírovcom a tak ho tentoraz v kokpite vystrieda Rudo Kouřil. Práve počas testov sme si dali prvé spoločné kilometre a myslím, že si budeme rozumieť.“

Tibor Szabosi;asr65901.jpg

Hoci Popovič plánuje absolvovať prakticky celú českú sezónu, tak neskrýva, že dôraz prikladá na slovenský rely šampionát. Ten po úvodnom prológu na Slovakia Ringu pokračuje v závere mája pod Tatrami. „Áno, je to tak. Doma je vždy doma a preto sa pokúsim odjazdiť celý slovenský „majstrák“. Vlastne sa dá povedať, že Šumava je pre mňa tak trochu prípravou na Rallye Tatry,“ úprimne dodáva pretekár tímu GLORTEX RACING, Roman Popovič. Bratislavčan aj v tejto sezóne sedlá vozidlo Škoda Fabia Rally2 evo, kde mu „noty“ na slovenských podnikoch bude „čítať“ Peter Baran.

Tibor Szabosi;ac7i4309-3.jpg

Na jediný slovenský tím na štarte Rallye Šumava 2021 čakajú dve etapy a 150 ostrých kilometrov. Pôvodný piatkový prológ so štartovacou rampou bol zrušený a preto sa bude súťažiť až od soboty (8. mája), do nedele (9. mája). Spolu s prejazdami súťaž meria úctyhodných 521 kilometrov. Na štart sa postaví takmer deväťdesiat posádok! Pritom najviac ich odštartuje v najsilnejšej triede 2, kde súťaží aj Roman Popovič. „Konkurencia je tu vskutku veľmi silná a vzbudzuje rešpekt. Pre mňa je to veľká škola. Samozrejme, že sa pokúsim zajazdiť, ako najlepšie budem vedieť, no som realista a nekladiem si žiadne veľké ciele. Hlavné je, znova sa čo najviac naučiť. Nájsť správne tempo a udržať si ho po celú súťaž. Ďakujem všetkým za podporu,“ dodáva skromne na záver Roman Popovič.

Tibor Szabosi;ac7i1883-4.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri