Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Popovič znova na domácej trati

Wednesday, 02. 12. 2020 - 17:59, Public relations   

Popovič znova na domácej trati

Ciele bratislavského tímu GLORTEX RACING, pred štartom záverečného podniku slovenskej rely sezóny 2020 na Slovakia Ringu, sú jasné.

Nie je tajomstvom, že Roman Popovič to má na slovenský okruh pri Orechovej Potôni „čo by kameňom dohodil“. Logicky preto využíva každú príležitosť zajazdiť si na domácej trati. „Áno, je to pravda,“ smeja sa Bratislavčan žijúci v Dunajskej Strede. „Tým, že je Slovakia Ring blízko od môjho bydliska, tak pokojne môžem vravieť o „domácej trati“. Veď za takýchto okolností by bolo nemúdre nevyužiť každú možnosť na zvezenie sa.“

Tibor Szabosi;ac7i8245-1.jpg

Krátko po Auto Show sa tento rok netradične naskytla hneď ďalšia príležitosť štartu na slovenskom autodróme, kde sa počas prvého decembrového víkendu bude konať záverečné podujatie Majstrovstiev Slovenska v automobilových súťažiach. „My sme v prebiehajúcom ročníku MSR neodjazdili ani jednu súťaž. Sústredili sme sa skôr na štarty v Čechách. Toto bude dobrá príležitosť zajazdiť si spolu so slovenskou špičkou. Škoda len, že na štartovej listine je tak málo posádok, a chýba dokonca aj úradujúci majster Slovenska, Martin Koči. Chápem však, že situácia v čase pandémie je zložitá a podpisuje sa to aj na automobilovom športe,“ uvažuje nahlas Popovič.

Tibor Szabosi;ac7i6934-3.jpg

Roman bude štartovať s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo v triede 2 a „noty mu bude čítať“ znova Peter Baran. „Sezónu končíme v štandardnej zostave, v akej sme jazdili po väčšinu roka. Otvorene môžem povedať, že zostávame pri skromných cieľoch najazdiť čo najviac kilometrov a získať čo najviac skúseností s týmto úžasným vozidlom. Samozrejme, ako každý pretekár, keď sadnem do kokpitu a naštartujem auto aj ja mám tendenciu okamžite zabudnúť na takéto predsavzatia. V šampionáte nám však nejde o nič a nemusíme naháňať výsledok. Preto sa budeme snažiť naplniť naše ciele, ktoré sme si zadefinovali,“ čestne odkrýva karty pilot bratislavského tímu GLORTEX RACING.

Tibor Szabosi;asr61960.jpg

Štartovať na Slovakia Ringu začiatkom decembra, keď sa aj na juhozápade Slovenska dajú očakávať meniace sa podmienky, môže byť zaujímavé. „Pozeral som predpovede a vyzerá to, že by sme mohli mať šťastie. Hlásia teploty nad nulou. Akurát v nedeľu sa nevylučujú prehánky. Nuž, uvidíme,“ dodáva Roman. Jazdiť sa má na dva samostatne bodované súťažné dni. Počas úvodného dňa, v sobotu 5.decembra, je na programe MSR šesť rýchlostných skúšok o dĺžke 60 kilometrov. Druhý súťažný deň chystá na posádky síce o jednu rýchlostnú skúšku menej, no počet ostrých kilometrov sa zvýši na 77 km. Pretekať sa bude znova za prísnych protiepidemiologických opatrení a (žiaľ) bez účasti verejnosti. Dôležité však je, že vďaka tomuto náhradnému podujatiu sa napokon podarí formálne, a verme, že aj úspešne, uzatvoriť slovenskú motoristickú sezónu.

Ľuboš KašickýDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri