Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Po rely na kopce – z Tatier do Zaluže

Wednesday, 08. 05. 2019 - 12:03,    

Po rely na kopce – z Tatier do Zaluže

Ambruz Racing postavil na štart Rallye Tatry svojho jediného zástupcu. Samozrejme, pred pretekmi sa hodnotili možnosti, preberali ambície a plány. Skromnosťou sebe vlastnou si Vlado Hudy s Jarom Frischom dali cieľ. Dopraviť Renault Clio Ragnotti na cieľovú rampu, ideálne do tretieho miesta hodnotenia triedy.

Sobotu začali výborne. Výsledky síce naznačovali, že na Renault Megane Maxi Leškovcov Vladove Clio stačiť nebude, ale o to krajšie a tesnejšie súboje sa črtali od druhú priečku. A tú si po prvej rýchlostnej skúške uchmatol Vlado s Jarom. Manduľak na Forde Fiesta a ani Krišandovci so Seatom Ibiza GTi sa však neplánovali vzdať bez boja. Malé rozuzlenie v prospech Ambruz Racing tímu prišlo v piatom meranom úseku. Leškovci odstúpili pre technickú poruchu. Vlado Hudy sa dostal na čelo priebežného poradia triedy 5. Dokázal si vyjazdiť relatívne pohodlný náskok 45,6 sekundy pred poslednými dvoma skúškami prvého dňa. Ale povedzte pretekárovi, aby nepretekal. Nedá sa to. Aj keď stačilo „iba udržať“ náskok, chalani vyhrali aj posledné dva úseky. Prvý deň tak ukončili na prvom mieste triedy 5 a získali tak plný počet bodov.

Tibor Szabosi;asf-2464-2.jpg

Nedeľa trošku zaskočila počasím. Dážď, niekde aj snehové vločky a teploty tesne nad 0 stupňov. Tu zohrali hlavnú úlohu Vladove skúsenosti. Správne nastavenie vozidla a správne zvolené pneumatiky. Chlapci zvolili rýchle, ale bezpečné tempo. Suverénnym spôsobom ovládli svoju triedu a dosiahli najlepší čas vo všetkých meraných úsekoch druhého dňa. Ambruz Racing si tak z Rallye Tatry odnáša „DOUBLE“ v podobe dvoch prvých miest. Výsledok, ktorý je obrazom zručnosti a skúseností Vlada Hudyho a Jara Frischa, zohratosti celého tímu a šikovnosti mechanikov.

Tibor Szabosi;c30i6230-15.jpg

Čas na oslavu výnimočného úspechu skrátili prípravy „kopcovej časti“ tímu. U kopčiarov z Ambruz Racing sa finišovalo s prípravami na 45. ročník BIESZCZADZKI HILL CLIMB RACE v poľskej Zaluži. Tento podnik je zaradený do hodnotenia FIA IHCC, FIA CEZ, MSR PAV a poľského národného šampionátu GSMP. V najsilnejšom vozidle sa o „európske body“ pobije Peťo Ambruz na Mitsubishi Lancer Evolution IX. Na Rechberg Rennen ukázal svoj obrovský potenciál na túto sezónu a tento podnik môže byť ďalším krokom k tomu, aby malo Slovensko úspešného reprezentanta na Európskej úrovni aj v sezóne 2019. Do Tatuusu FR2000 si opäť sadne skúsený kopcový pretekár Maťo Juhás. Pre neho to bude znamenať druhé podujatie s týmto vozidlom. Aj keď si na seba stále zvykajú, ide im to výborne. Presvedčil o tom aj v Rakúsku, kde sa každým výjazdom zrýchľoval. Dve Hondy Civic Type R budú rovnako patriť Ambruzovcom. Do tej prvej si sadne najpôvabnejší člen tímu Anka Ambruz. Na rovnakom vozidle,  v rovnakej triede bude o body bojovať Peťo Kacvinský. Aj keď sa môže na prvý pohľad zdať, že sa oberajú vzájomne o body, súperiť v jednej triede a na rovnakom vozidle má jednu obrovskú výhodu. Odovzdávanie skúseností a poznatkov vo všetkých oblastiach nastavenia techniky a jazdy.

Tibor Szabosi;c30i5760-19.jpg

Neostáva nič iné ako veriť, že rovnako ako relysti, aj kopčiari budú mať úspešný víkend. Vám, fanúšikovia, ďakujeme za podporu na Rallye Tatry a zároveň vás pozývame do poľskej Zaluže.

Peter Baran, Ambruz Racing

Fotogaléria z podujatia

Tibor Szabosi;c30i8044-16.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri