Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Po náročných súbojoch obsadil Maťo Homola 14. miesto v druhých pretekoch víkendu

Sunday, 13. 10. 2019 - 13:51, Public relations   

Po náročných súbojoch obsadil Maťo Homola 14. miesto v druhých pretekoch víkendu

Slovenský pretekár Maťo Homola dnes nezopakoval včerajší perfektný výsledok, kedy sa predral zo 17. až na výborné 5. miesto. Dnes to boli preteky plné kontaktov, v ktorých Maťovi chýbalo potrebné šťastie, aby sa vyhol kontaktom a cieľovú čiaru tak preťal na 14. mieste. 


 
Po vydarenom štarte sa opäť začal Maťo tlačiť dopredu a už prvé kolo končil na 15. mieste. V štvrtom kole bol dokonca dvanásty a snažil sa ísť ďalej vpred, no hneď v nasledujúcom kole došlo v prvej šikane ku kontaktu s Panciaticcim (Hyundai i30 N TCR), ktorý poškodil Maťovu prednú nápravu, čo sa výrazne podpísalo na správaní auta. 


„Bola to dosť silná rana, po ktorej som mal poriadne vytočený volanat. Rýchlosť bola, ale auto už v zákrutách nefungovalo ako malo a prepadol som sa na 16. miesto,“ povedal po pretekoch Maťo. Ku koncu pretekov dokázal ešte získať dve priečky a záverečné preteky sezóny tak dokončil na 14. mieste.

3-106.jpg

„Bola to zaujímavá sezóna, ktorá mala aj svoje plusy aj svoje mínusy. Dokázal som zvíťaziť v jedných pretekoch, pobrať dobré body, no v celkovom hodnotení šampionátu mi patrí až 8. miesto, čo ma mrzí. Viem, že mám naviac, niekedy je to aj o šťastí, ale taký je skrátka motoršport,“ hodnotí Maťo Homola.


2-151.jpg

 
Sezóna seriálu TCR Europe je síce na konci, ale Maťo má ešte jedno prekvapenie: „Vyzerá to tak, že sa mi podarí štartovať na FIA Motorsport Games, ktoré budú akýmisi olympijskými motoršportovými hrami, čo ma veľmi teší. Za Slovensko tam budem jediný účastník v kategórií TCR, viac detailov odhalíme čoskoro!“ hovorí Maťo a dodáva: „Chceme sa poďakovať za nesmiernu podporu nielen sponzorom a fanúšikom, ale aj celému realizačnému tímu a hlavne rodine.“

1-180.jpg

Kalendár TCR EUROPE 2019

  • 27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
  • 25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
  • 08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
  • 13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
  • 03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
  • 21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
  • 12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko


Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri