Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Po Hustopečiach vedenie, v Gorjanci „double“ víťazstvo

Thursday, 20. 06. 2019 - 20:49, Public relations   

Po Hustopečiach vedenie, v Gorjanci „double“ víťazstvo

Víkend bol pre Ambruz Racing náročný. Obe divízie tímu, relystická aj kopcová, sa vybrali na cesty s cieľom zabojovať o najvyššie priečky. Tie cesty viedli v oboch prípadoch do zahraničia. Česká republika a Chorvátsko, to boli cieľové destinácie. Precestovaných kilometrov bolo viac ako dosť, ale tá odmena, tá ozaj stála za to.

Tibor Szabosi;asf-6016-6.jpg

Spomínanú rely divíziu Ambruz Racing v Majstrovstvách Slovenska v rely zastupuje Vlado Hudy a Jaro Frisch, aktuálne jazdiaci na Renaulte Clio Ragnotti v triede 5. Chlapi sa pripravili na jednu z najnáročnejších súťaží, ktoré sú zaradené  do „slovenského majstráku“, aj keď sa nekonajú na Slovensku. 15. ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče bol dokonalou previerkou techniky a posádky. Vysoké teploty, nočné rýchlostné skúšky, šotolinové úseky a striedanie rytmu jazdy v rýchlostných skúškach sľubovali „malé peklo“.

Tibor Szabosi;c30i9832-18.jpg

Vlado s Jarom si dali jasný cieľ. Dokončiť. Lebo dokončiť „Hustopeče“ je už samo o sebe veľká výhra. Do prvého, samostatne bodovaného dňa, nastupovali s rešpektom. Absolvovať mali dva merané úseky, raz cez deň, raz v noci, spolu teda štyri skúšky. Po dennej časti bol dôvod na spokojnosť. Tretie miesto v triede je výborným výsledkom. Tma však vždy zamieša karty, a v ani teraz to nebolo inak. Aj tak skúsená dvojica, akú Vlado a Jaro bezpochyby tvoria, dokáže urobiť školácku chybu. Pri prejazde nezastavili na kontrolnom prejazdovom bode. Tretie miesto v súčte časov bolo na nič. Prišlo „D-čko“.

Tibor Szabosi;asf-6432-6.jpg

Na vešanie hláv nebol čas. Technika fungovala, chalani, aj keď vyčerpaní, sa cítili dobre. A svoju chybu chceli napraviť. Podarilo sa im fenomenálnym spôsobom. Na Fránu s Citroenom DS3 R3T Hudyho Clio jednoducho technicky nemá. Druhé miesto si však ujsť nenechali. Na tvrdo potrestanú nepozornosť z prvého dňa odpovedali tým najlepším spôsobom. Nebyť toho drobného zaváhania, postavili by sa na stupienky pre víťazov. Ale na keby sa nehráme. Faktom však je, že Vlado Hudy a Jaroslav Frisch na Renaulte Clio Ragnotti pod patronátom Ambruz Racing sú po Agrotec Petronas Rally Hustopeče na prvom mieste celkového priebežného hodnotenia Majstrovstiev Slovenska v rely v triede 5. V tíme veria, že sa im táto pozícia podarí udržať až do konca sezóny.

Team;hustopece-2018-025.jpg

Do Slovinska sa z Ambruz Racing tímu vybral tentokrát iba Peter Ambruz na svojom Mitsubishi Lancer Evolution IX. Nie však na dovolenku, aj keď aj na tú je prostredie okolo podujatia GHD Gorjanci viac ako vhodné. Cestoval s cieľom zabojovať o ďalšie body v hodnotení FIA International Hill Climb Championship v triede N +2000 a FIA CEZ Championship, kde je zaradený do divízie I.

Werner Schneider;dsc09577.jpg

Už prvá tréningová jazda naznačila, že Peter bude siahať na najvyššie priečky. Rýchlejší bol iba domáci Peter Marc, jazdiaci rovnako na Mitsubishi Lancer Evo IX. Peťo Ambruz si však plne uvedomoval, kde je možnosť na zlepšenie. To prišlo hneď v druhej tréningovej jazde, kde suverénne ovládol obe šampionáty, v ktorých štartoval. Vyhrať tréning je však jedna vec. Je nepísané pravidlo, že všetci súťažiaci sa v „ostrých“ jazdách zrýchlia. S tým počítali aj Ambrúzovci a nič nenechali na náhodu. Zlepšenie najrýchlejšej jazdy o takmer 1,5 sekundy znamenalo prvenstvo vo FIA CEZ div. I., rovnako tak vo FIA IHCC N +2000.

Werner Schneider;dsc03904.jpg

Konkurencia, hlavne tá domáca, nechcela dopustiť, aby poháre odišli mimo ich domova. V druhej súťažnej jazde sa výrazne zrýchlila, ale s istotou nepočítala s vytiahnutým esom z rukáva slovenského pretekára. Peter po trati letel s priemernou rýchlosťou 126,3 km/h a výsledný čas dokázal zlepšiť o 1,5 sekundy. Každý, kto sa o motorizmu zaujíma vie, aký boj predstavuje každá sekunda. Náskok 2,288 sekundy je jasným dôkazom toho, že suverenita Petra Ambruza musela byť ocenená.

Werner Schneider;dsc03738.jpg

Ambruz Racing tak vyhral bitky na oboch frontoch. Vlado Hudy a Jaro Frisch doniesli body z Hustopečí a sú na prvom mieste priebežného hodnotenia Majstrovstiev Slovenska v rely v triede. Peter Ambruz doniesol zo slovinského GHD Gorjanci pomyselný titul najrýchlejšieho slovenského jazdca a dve prvenstvá, vo FIA IHCC N +2000 a FIA CEZ div. I. V tíme pevne veria, že na prešovskej rely a na talianskych kopcoch, kam budú smerovať kroky Ambruz Racing, budú pokračovať v nastolenom trende.

Peter Baran, Ambruz Racing

Team;20190616-180028-0.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri