Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

PAV TODOS Kremnica, reálna Formula 1, či Geografický stred Európy

Friday, 02. 09. 2022 - 11:47, Miroslav Majláth   

PAV TODOS Kremnica, reálna Formula 1, či Geografický stred Európy

Práve dnes nastala tá chvíľa, keď štartuje posledný pretekársky víkend slovenských kopcových majstrovstiev. V rámci podujatia TODOS Kremnica 2022 však môžete zažiť oveľa viac.

 

TODOS Kremnica 2022

Nádherné, staroveké mesto Kremnica sa v nadchádzajúcich troch dňoch premení na centrum pretekov automobilov do vrchu. Podujatie TODOS Kremnica 2022 totiž uzavrie tohtoročnú sezónu seriálov Dynamax MMSR a MSR pretekov automobilov do vrchu, ako aj poľské kopcové majstrovstvá. Svoju tohtoročnú púť v Kremnici ukončia aj Majstrovstvá Slovenska pretekov historických vozidiel do vrchu a aj Slovenský kopcový pohár.

Tibor Szabosi

Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo sa vlastne v Kremnici počas nasledujúcich troch dní bude diať. V piatok (2.9.2022) pre divákov ešte nebude nič k videniu, keďže všetkých jazdcov čaká administratívne a technické preberanie. Prítomní fanúšikovia však majú na druhej strane majú veľkú možnosť získať od jazdcov podpis, či obhliadnuť si ich pretekárske vozidlá. Počas soboty a nedele (3. – 4.9.2022) sa už budú konať samotné preteky. Najskôr, dopoludnia od 8:00 hodiny absolvujú jazdci dvojicu tréningových jázd a následne popoludní od 13:00 hodiny dvojicu súťažných jázd. Ich súčet časov nám nakoniec predstaví konečné poradie pretekov. Vyhlásenie výsledkov spojené s oceňovaním najlepších je naplánované v sobotu na 19:00 hodinu a v nedeľu o pol hodiny skôr.

Tibor Szabosi

V rámci podujatia TODOS Kremnica 2022 bude aj bodovanie trochu inak ako tomu býva na iných podujatiach. Zatiaľ čo v sobotu bude bodovanie normálne, v nedeľu budú mať jazdci možnosť získať až jeden a pol násobok zvyčajných bodov.  

Tibor Szabosi

Fanúšikovia automobilových športov navyše v Kremnici budú mať možnosť potešiť svoje oči aj pohľadom na reálny monopost F1, ktorý v roku 2017 odštartoval v deviatich Veľkých cenách F1 a je jediným na Slovensku. Samotný monopost nájde v blízkosti štartu pretekov.

TODOS Kremnica 2022

Keďže sa preteky budú konať v meste Kremnica nesmieme zabudnúť aj na samotné mesto, ktorého vznik sa datuje od roku 1328. Banícke mesto má naozaj bohatú históriu a je tu k videniu množstvo historických pamiatok, či múzeí. Samostatnú kapitolu tvorí napríklad mincovňa, ktorá je najstaršou na svete s nepretržitou výrobou mincí. A necelé dva kilometre nad cieľom pretekov, ktorý je v obci Kremnické Bane, nájdete zase Geografický stred Európy.

Tibor Szabosi

Miro Majláth
tlačový tajomník
TODOS Kremnica 2022

 Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri