Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Paulína Poláčková – Jablko nepadá ďaleko od stromu

Tuesday, 12. 10. 2021 - 18:32, Miroslav Majláth   

Paulína Poláčková – Jablko nepadá ďaleko od stromu

Podujatie 47. Rally Košice 2021 sa navždy zapíše do pamäte mladej Trnavčanky Paulíny Poláčkovej. Dôvod jej jednoduchý, práve tu bude mať svoju rally premiéru.

 

Bohuslav Strauch

Paulína Poláčková je dvadsaťšesť ročná slečna z Trnavy, ktorej asi už v dobe, keď ešte nosila plienky poriadne zavoňal zápach spáleného benzínu a pneumatík. Bodaj by aj nie, veď ako sa hovorí „jablko nepadá ďaleko od stromu“, alebo ešte lepšie „krv nie je voda“. Paulína sa totiž absolútne podala na svojho otca Milana, ktorého si niektorí priaznivci automobilových súťaží môžu pamätať z minulosti a to či už v úlohe mechanika v rally, ale neskôr aj jazdca v rámci disciplíny cross country a offroad, ale aj účastníka vytrvalostnej súťaže Berlín Wroclaw v roku 2000.

archív Paulína Poláčková

A práve Paulína sa okolo otca už od malička stále motala v jeho autodielni. Výsledkom bolo, že už vo veku päť rokov brázdila domácu trať na štvorkolke a vydržalo jej to celých desať rokov.

archív Paulína Poláčková

Následne prišiel posun do národných majstrovstiev Quad, kde spočiatku bojovala s podstatne silnejšími a hlavne staršími súpermi, pričom väčšina z nich boli muži. Pre Paulínu to bolo nesmierne ťažké, ale nevzdávala sa a pevne išla za svojim cieľom. O niečo ľahšie to bolo po zavedení kategórie Junior, kde už mala možnosť siahnuť aj na nejaké to pódiové umiestnenie.

archív Paulína Poláčková

Súťaže quadov v prípade Paulíny stále ostali a asi aj ostanú akousi srdcovkou, ju to však postupne začalo ťahať za volant pretekárskych áut. Najskôr to boli amatérske preteky automobilov do vrchu, kde si chcela odskúšať či bude vedieť konkurovať súperom. Po tomto kroku prišiel ďalší krok, získanie licencie Slovenskej asociácie motoristického športu a následne prvé oficiálne preteky. Toto všetko sa udialo v tomto roku a Paulína Poláčková sa postavila na štart Dobšinského kopca s vozidlom Subaru Impreza WRX STi. Tie síce, ako všetci vieme, boli predčasne ukončené, ale v absolvovaných dvoch tréningových jazdách dokázala, že aj na neznámej trati vie zajazdiť dobrý čas.

Bohuslav Štrauch;dsc-3562-2.jpg

Preteky automobilov do vrchu však boli opäť pre Paulínu Poláčkovú iba akousi medzi stanicou, po ktorej jej kroky smerujú do „kráľovnej motoristického športu“, čiže do rally disciplíny. A práve tú si premiérovo vyskúša v rámci 47. Rally Košice 2021. Spoločnosť vo vozidle Renault Clio Rally4, pochádzajúci z dielní Minařík Racing Team, jej bude robiť jeden z najskúsenejších slovenských spolujazdcov, Marek Podobník. Počas prvého dňa absolvujú spolu rally školu a po jej úspešnom zvládnutí sa v druhej etape už postavia na štart v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2021.

Michal Bobko;asf-3429-4.jpg

„Jazdiť rally súťaže bol pre mňa vždy veľký sen a zároveň aj veľká výzva. Rally je  nádherná disciplína, ktorá sa nie nadarmo nazýva aj kráľovnou rally športu. Samozrejme našim cieľom v Košiciach je bez problémov dojazdiť súťaž a prejsť cieľovou rampou. Idem do toho s veľkou pokorou a verím, že Marek mi v tomto mojom snažení bude veľkou oporou. Držte nám všetci palce,“ zhodnotila Paulína Poláčková.

Tibor Szabosi;ac7i3584-1.jpg

47. Rally Košice štartuje v dňoch 15. – 17.10.2021. Paulínu a Mareka čakajú v rámci rally školy v sobotu (16.10.2021) dve rýchlostné skúšky. Po ich úspešnom absolvovaní sa v nedeľu (17.10.2021) vydajú na trať, ktorá bude obsahovať celkovo šesť rýchlostných skúšok.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri