Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Ostrú Lúku mám rád, vraví Peter Prokopčák

Wednesday, 05. 05. 2021 - 20:34, Public relations   

Ostrú Lúku mám rád, vraví Peter Prokopčák

Po úspešnom štarte na Slovakia Ringu odchádza mladý humenský PD TEAM PERFORMANTE, na druhé podujatie Slovenského kopcového pohára 2021, na Ostrej Lúke.

Nádejný pretekár z Humenného sa v štartovom poli slovenského kopcového „majstráku“ začal pravidelne objavovať len vlani. Po predošlom „jemnom oťukaní sa“ na tratiach PD Cupu, či MRC sa Peter Prokopčák múdro rozhodol začať od piky. V sezóne 2020 absolvoval niekoľko štartov v Slovenskom kopcovom pohári. „Dá sa povedať, že to bola nultá sezóna, kde som si chcel vyskúšať pretekanie a na základe skúseností sa potom rozhodnúť, či v tom budem pokračovať,“ vysvetľuje 33-ročný Východniar. „Po automobilových pretekoch som už pokukoval dávnejšie, ale až teraz som nazbieral odvahu a rozhodol som sa, že to skúsim.“

Tibor Szabosi;ac7i7611-2.jpg

V novej sezóne 2021 tak Petra Prokopčáka uvidíme vo farbách jeho nového tímu PD TEAM PERFORMANTE. S vozidlom Honda Civic Type-R plánuje absolvovať všetkých šesť podnikov Slovenského kopcového pohára, ktoré sú súčasťou slovenských podujatí MSR PAV. „Druhé a tretie miesto z dvoch súťažných dní úvodného víkendu na Slovakia Ringu mi dodali optimizmus,“ pokračuje Peter Prokopčák. „Výsledky naznačili, že by som mohol pomýšľať na súboj o najvyššie priečky s Marekom Pikulom a Vladom Podmajerským. Je to veľmi vzrušujúca predstava a som plný očakávaní. Som odhodlaný zabojovať a dať do toho všetko.“

Tibor Szabosi;ac7i2199-4.jpg

Druhým podujatím sezóny SKP 2021 sú preteky na Ostrej Lúke pri Zvolene. Po pandemicky  sterilnom Slovakia Ringu sú to konečne pravé preteky na kopci a určite veľa naznačia o aktuálnej výkonnosti jednotlivých pretekárov. „Ostrú Lúku mám rád. Už som tu štartoval a trať sa mi veľmi páči. Priznám sa, že už sa neviem dočkať víkendu. Verím, že sa nám podarí potešiť našich fanúšikov znova pekným výsledkom,“ neskrýva správne odhodlanie Peter Prokopčák.

Tibor Szabosi;ac7i2189-2.jpg

Kvôli protipandemickým opatreniam sa síce preteky ešte stále musia konať bez prítomnosti divákov, no aj tak môžeme svojich favoritov povzbudzovať aspoň na diaľku cez live timing. Súťažný víkend na Ostrej Lúke začína v sobotu 8. mája o ôsmej hodine ráno úvodným tréningom. Po obidva súťažné dni, ktoré sú bodované samostatne, sa dopoludnia jazdia dve tréningové jazdy a popoludní (od 13-tej hodiny) pretekári absolvujú dve ostré súťažné jazdy. Súčet časov oboch súťažných jázd potom určí poradie daného súťažného dňa. Ako sa Petrovi darilo, vás budeme informovať v tlačovej správe po pretekoch.

Tibor Szabosi;asr66236.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri