Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Organizátori vyhlásili 3. ročník výtvarnej súťaže „Nakresli rallye"

Thursday, 01. 03. 2018 - 06:16, Public relations   

Organizátori vyhlásili 3. ročník výtvarnej súťaže „Nakresli rallye

V posledný májový víkend /25. - 26. 5./ sa v Poprade a jeho okolí uskutoční 45. ročník medzinárodnej automobilovej súťaže Rallye Tatry. Súťaž je zaradená do seriálu majstrovstiev Slovenska v rally, do Slovenského rally pohára a do Tatransko-Valašského pohára.

 

Tibor Szabosi;c30i8664-5.jpg

Hlavný usporiadateľ AOS Klub Poprad v spolupráci s obcou Spišské Bystré vyhlásili 3. ročník výtvarnej súťaže „Nakresli rallye", ktorej sa zúčastnia deti a žiaci Základnej školy s materskou školou v Spišskom Bystrom. Ocenené budú tri najlepšie práce v kategóriách materská škola, 1. stupeň ZŠ a 2. stupeň ZŠ. Práce budú prezentované na výstave v priestoroch mestského úradu v Poprade v mesiaci máj. „Naši žiaci s nadšením privítali možnosť zúčastniť sa súťaže. Deti a hlavne chlapci odmalička kreslia autá, viem, že sa chodia každý rok pozerať na ozajstné súťažné automobily. Prekvapením je veľký počet dievčat, ktoré sa zapojili do súťaže," povedala riaditeľka školy Mgr. Daniela Vyšňová. Cez Spišské Bystré viedla trať Rallye Tatry od samotného počiatku, od prvého ročníka v roku 1969 a dá sa povedať, že v obci „zasiahla" už tri generácie obyvateľov.

Tibor Szabosi;c30i8253-4.jpg

Kvalitnou sériou výtvarných prác na tému Rally sa prezentuje aj študentka Strednej umeleckej školy v Kežmarku Petra Šefčíková, pedagóg Mgr. Milada Kotorová. Petra je študentkou 3. ročníka študijného odboru Propagačné výtvarníctvo. Jej výtvarné práce budú súčasťou vernisáže v zámku Kinských vo Valašskom Meziříčí, kde budú vystavené aj diela žiakov základných škôl vo Valašskom Meziřičí. Vernisáž na tému Nakresli rally sa uskutoční 9. marca, bude spojená s krátkym kultúrnym programom a autogramiádou poprednej českej rally posádky.

img-20180224-144234.jpg

37. KOWAX Valašská rally ValMez /23. - 25. 3./ nezaháji iba majstrovstvá Českej republiky v rally pre rok 2018. Jej súčasťou, tak ako minulom roku bude 2. ročník Valašsko-Tatranského pohára. „Valaška" je partnerským podujatím 45. ročníka Rallye Tatry.

Slavo Petrus
tlačové stredisko
Rallye Tatry 2018Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
www.dovrchu.czHomola MotorsportSlovakiaringRichard GondaDuEn