Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

OMV MAXXMOTION Veľká cena SR už tento víkend s bohatým programom

Thursday, 22. 08. 2019 - 09:43, Public relations   

OMV MAXXMOTION Veľká cena SR už tento víkend s bohatým programom

Naše najväčšie národné okruhové preteky cestných automobilov  odštartujú tento víkend opäť s programom pre fanúšikov aj rodiny. Akcia na trati a sprievodný program neutíchnu od piatka do nedele. Bude to jubilejná 10. Veľká cena SR na okruhu SLOVAKIA RING, pre vybrané tribúny okruhu zároveň s bezplatným vstupom.

Vyše 40 ročníkov Veľkej ceny SR a ostatných 10 na prvom permanentnom autodróme SLOVAKIA RING. K množstvu víťazov v šprintoch aj vytrvalosti pestrofarebných kategórií a ešte farebnejších áut sa tento víkend pridajú ďalší.

Tibor Szabosi;c30i0400-14.jpg

Všetko sa začína sériou voľných tréningov, ktoré odštartuje v piatok o 9:00 formulová divízia D2. Deň zakončí polhodinová kvalifikácia (17:05) pre sobotné dvojhodinové vytrvalostné preteky.

Tibor Szabosi;c30i0998-10.jpg

Sobotu rozozvučí zvuk motorov už o 9:00. Tento čas je vyhradený kvalifikácii cestovných vozidiel divízie D4 s menším objemom motorov. Po nich nasledujú kvalifikácie všetkých ostatných divízií. Prvé preteky o 11:25 absolvujú cestovné vozidlá TCR Eastern Europe. O 13:10 program pokračuje ďalším šprintom na 10 kôl - tentokrát v podaní najsilnejších áut D4 (GT3) a formúl D5. Posledný bod soboty sú veľké dvojhodinové vytrvalostné preteky cestovných vozidiel aj výkonných GT3 so štartom o 17:10.

Tibor Szabosi;c30i2133-14.jpg

Nedeľa pokračuje podobne ako sobota, t.j. kvalifikáciami cestovných vozidiel D4 a TCR o 9:00. Druhé víkendové šprinty odštartujú TCR Eastern Europe o 11:25. Menšie D4 pokračujú pretekmi o 13:15 a výkonné D4 a D5 o 14:10. Víkend zakončia preteky formúl D2 o 16:15.

Tibor Szabosi;asf-7923.jpg

Fanúšikovia si môžu vyzbierať autogramy od pretekárskych hviezd v nedeľu od 12:30. Miestom autogramiády bude už tradične priestor za krytou tribúnou, pri hlavnej pokladni okruhu. Účasť nám prisľúbili aj neštartujúci pretekári Matej Homola a Richard Gonda, stretnúť tu budete môcť aj Ivana Jakeša.

Tibor Szabosi;asf-7689-2.jpg

Spoznávať rastúci areál jedinečného SLOVAKIA RINGU môžete aj za tribúnami či zákulisím: napríklad Centrum bezpečnej jazdy otvorí svoje brány pre širokú verejnosť a v spolupráci s automobilkou Hyundai pripravil zaujímavý a zábavný program na výcvikových polygónoch. Pred bránami okruhu uvidíte tuningové skvosty združenia AMTS. V nedeľu sa tu predstavia športové autá Hyundai i30N z N-klub rovnomennej značky. Hneď v susedstve môžu návštevníci dočerpať energiu v OMV Viva stane s detskými atrakciami.

Tibor Szabosi;c30i0791-14.jpg

Oblasť za poslednou zákrutou okruhu skrýva skvelý off-roadový terénny polygón a obľúbené Vojenské múzeum. Na opačnom konci - ešte pred príjazdom k okruhu je zvieracia záchranná stanica Malkia park s množstvom úžasných a exotických zvierat.

Tibor Szabosi;c30i5167-10.jpg

Jubilejná 10. Veľká cena SR: najlepší jazdci Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska a Slovinska sa predvedú vo svojich národných šampionátoch a pohárových seriáloch (FIA CEZ, ESET V4 Cup, TCR Eastern Europe...) na SLOVAKIA RINGU už 23.-25. augusta.

Tibor Szabosi;asf-7935-3.jpg

V rámci 10. výročia okruhu SLOVAKIA RING budú mať fanúšikovia vstup na prírodné tribúny D/E/F a do paddocku zdarma.

Tibor Szabosi;c30i5292-10.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri