Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Offroadsport.cz, Miro Zapletal a Marek Sýkora poskočili do prvej desiatky

Friday, 07. 01. 2022 - 16:26, Miroslav Majláth   

Offroadsport.cz, Miro Zapletal a Marek Sýkora poskočili do prvej desiatky

Sedemnásta priečka v triede FIA T 1.1. 4x4 v dnešnej, šiestej etape Rally Dakar 2022, posunula posádku Miro Zapletal – Marek Sýkora jazdiacu na vozidle Ford F150 EVO na desiate miesto v triede.

 

dakar.com

Šiesta etapa najťažšej rally súťaže na svete uzavrela prvú polovicu Rally Dakar 2022. Jej trať sa konala západne od hlavného mesta Riyádh, pričom súťažiaci v rámci nej absolvovali aj tristoštyridsaťpäť kilometrov dlhý meraný úsek. Ako sme už v úvode spomínali Mirovi s Marekom patrí v priebežnom poradí v triede FIA T 1.1. 4x4 desiate miesto, pričom ich strata presne po polovici tohtoročného Dakaru na vedúcu posádku, ktorou je dvojica Nasser Al-Attyiah – Matthieu Baumel, jazdiacej na továrenskej Toyote činí 3 hodiny 43 minút a 36 sekúnd. V absolútnom poradí medzi všetkými automobilmi bez rozdielu triedy sa po dnešnej etape posunuli už na dvadsiate prvé miesto.

Offroadsport.cz

„Dnes to bolo absolútne bez problémov, bez defektov, technických porúch, no proste úplne super. Terén bol dobrý, na trati sme mali rozsiahle pláne, kamene, pieskové cesty. Trať sa neskoršie presunula do menších, nenáročných dún, v rámci ktorých boli aj dva väčšie výjazdy, ale žiadny extrém. Celá meraní časť bola veľmi rýchla, pričom ju neustále križovalo neskutočné množstvo ciest, čiže navigácia bola hlavne na začiatku poriadne zložitá, čo mňa osobne veľmi baví. Polovica Dakaru je za nami, a tešíme sa na zajtrajší voľný deň,“ opísal dnešnú etapu Marek Sýkora.

Offroadsport.cz

Ako už aj Marek spomínal, zajtra majú všetci súťažiaci na Rally Dakar 2022 voľný deň. To znamená, že môžu oddychovať, prípadne bez náhlenia urobiť väčší, či menší servis na svojich vozidlách, alebo jednoducho vybrať sa na obhliadku hlavného mesta Saudskej Arábie Riyádhu.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri