Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Motormedia  »  Extra

Nová ŠKODA KODIAQ RS ukázala svaly

Wednesday, 27. 06. 2018 - 18:54, Ľuboš Kašický   

Nová ŠKODA KODIAQ RS ukázala svaly

Svetová premiéra nového modelu ŠKODA KODIAQ RS sa chystá až na októbrový autosalón do Paríža. Ešte pred uvedením na trh dokázalo nové výkonné SUV ŠKODA KODIAQ RS, že vie obstáť aj na najnáročnejšej pretekárskej dráhe.

Na legendárnom Nurburgringu dokázala nemecká pretekárka Sabine Schmitzova so sedemmiestnym SUV ŠKODA KODIAQ RS vyjazdiť nový rýchlostný rekord. ŠKODA KODIAQ RS tak demonštruje svoje výkonnostné kvality a rozširuje ponuku výkonných modelov značky ŠKODA s označením RS (Rally Sport).

ko01.jpg

Športová verzia populárneho vozidla SUV ŠKODA KODIAQ teraz prichádza s exkluzívnou motorizáciou 2,0 BiTDI s výkonom 176 kW (239 koní) a najvyšším krútiacim momentom 500 Nm! Tieto parametre znamenajú pôsobivý výkon a mohutný ťah aj pri nízkych otáčkach. O čistotu výfukových plynov sa stará selektívna katalytická redukcia (SCR). Dvojnásobne preplňovaný dvojlitrový vznetový motor bude dodávaný výhradne iba pre verziu RS a spolu so systémom Dynamic Sound Boost tak nová ŠKODA KODIAQ RS dostane tú správnu športovú dynamiku.

ko03.jpg

„ŠKODA KODIAQ RS ma na trati naozaj bavila," povedala Sabine Schmitzová. „ŠKODA s modelom KODIAQ RS naplno využila potenciál veľkého SUV. Pokojne si viem predstaviť, že by som ŠKODU KODIAQ RS na Nordschleife v budúcnosti stretávala častejšie," vraví stále aktívna pretekárka, ktorá už kedysi na Nurburgringu dokázala vyhrať aj slávny 24-hodinový závod.

ko05.jpg

Za vývoj vozidla ŠKODA KODIAQ RS je zodpovedný František Drábek, vedúci produktové rady Compact ŠKODA AUTO, ktorý bol pri pokuse o prekonanie rekordu tiež prítomný. „KODIAQ RS ztělesňuje všestrannost a prostornost rodinného SUV, stejně jako emoce a dynamiku," zdôraznil František Drábek.

 Diskusia k článku