Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Nadšenie, zručnosti, šťastie

Friday, 02. 08. 2019 - 14:44, Peter Baran   

Nadšenie, zručnosti, šťastie

Tri základné kamene úspechu v akejkoľvek oblasti života. Samozrejme, že k dosiahnutiu najvyšších mét sú potrebné aj iné veci, ale bez týchto troch by to jednoducho nikdy nefungovalo. Nadšenie ľuďom z Ambruz Racing tímu určite nechýba. Nie sú iba v tíme, tím je ich neodmysliteľnou časťou. Zručnosti? Roky, ktoré tak skúsení kopčiari ako Peťo Ambruz, Peťo Kacvinský či Maťo Juhás, strávili na tratiach, tie zručnosti jednoducho museli priniesť. A konečne šťastie. Tak to je vrtkavé, ale bez toho povestného kúsku šťastia by sa žiadny pretekár nikdy nepostavil na stupne pre víťazov.

Aleš Mucha

K tomu celému neodmysliteľne patrí aj tvrdá príprava. To všetko je ešte potrebné „zhmotniť“, premeniť na úspech. Dá sa to jedine účasťou na pretekoch, kde dá časomiera nekompromisnú odpoveď na to, ako to všetko konkrétny jazdec zvláda. A tieto odpovede dostáva Peter Ambruz a jeho Mitsubishi Lancer Evo IX z Ambruz Racing pravidelne. Aj 11. ročník pretekov do vrchu v poľskej Limanowej jednu takú ponúkol. Peter sa predstavil v skupine N vo FIA EHCC, kde si dokázal vybojovať štvrté miesto. Strata niečo málo cez 5 sekúnd v súčte časov na stupne víťazov určite mrzí, ale nie práve ideálne zvolenie nastavenia vozidla nemohlo priniesť iný výsledok. Peter bol zapísaný aj na štartovej listine poľských majstrovstiev. Tu sa svojím výsledným časom dostal prebojoval na tretie miesto. Takže suma sumárum – ani z Poľska sa neodchádzalo na prázdno.

Aleš Mucha

Keďže v u našich severných susedov štartoval Peter ako jediný z Ambruz Racing, chcelo to uceliť tímového ducha. Poznáte lepší spôsob, ako sa vybrať s blízkymi ľuďmi niekde na výlet? No nie je to výlet v tom klasickom ponímaní štandardnej rodinky. Peter Ambruz s Mitsubishi Lancer Evo IX, Anka Ambruz a Peter Kacvinský s Hondami Civic TyperR sa vybrali do Nemecka. A keďže si nabalili aj techniku, je viac ako jasné, že šli opäť na kopce. Tentokrát prijali pozvanie na Osnabruck Bergrennen. Súperiť budú v štartovom poli 211 jazdcov z 15 krajín sveta v prostredí, ktoré si svojou bezprostrednosťou okamžite podmaní každého nadšenca motoristického športu. „Táto sezóna je pre nás jedna z najnáročnejší. Takmer každý týždeň sme niekde na pretekoch a ak nie sme, tak pripravujeme techniku, testujeme, skúšame najnovšie evolúcie jednotlivých nastavení. Ak chce byť človek v tomto športe úspešný, jednoducho tomu musí dať všetko a ešte o čosi viac. Moji kamaráti, ktorí sa nevenujú pretekaniu, sa ma často pýtajú, či by nebolo lepšie občas zvoľniť, dať si dovolenku. Radšej zomrieť ako ubrať. To je moja odpoveď, aj keď v prenesenom význame.“ Stručné hodnotenie sezóny, pohľad na svet pretekára, životný štýl. Toto sú Petrove slová, ktoré povedia ďaleko viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Aleš Mucha

Aj keď sa Martin Juhás do Nemecka nevybral, doma sedieť určite neostane. S Tatuusom FR2000 sa fanúšikom a divákom predstaví na Slovensku. Jankov Vŕšok pozná viac ako dobre, preto určite bude jedným z horúcich adeptov na pódiové umiestnenie. Aj keď je to jeho prvá sezóna s týmto špeciálom, doterajšie výsledky naznačujú, že sa s technikou zžil veľmi rýchlo. Zaujímavé bude sledovať, ako sa budú jeho výkony meniť s pribúdajúcimi skúsenosťami.

Tibor Szabosi

Sezóna 2019 je pre Ambruz Racing podľa očakávaní úspešná. Darí sa v kopcoch, ale aj na rely tratiach. Ak to bude pokračovať v nastolenom trende, je viac ako pravdepodobné, že z členov bratislavského tímu vystúpi nejeden jazdec na stupne pre víťazov v celkovom hodnotení jednotlivých súťaží. Cesta k tomuto úspechu je však ešte dlhá a plná nástrah. Či sa to tejto vydarenej partičke podarí? To ukáže jedine čas. Tešíme sa na vašu neutíchajúcu podporu a veľmi si vážime slová a riadky podpory, ktoré k nám denne prichádzajú.

Peter Baran

Ambruz RacingDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri