Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

MTB Racing Team po pretekoch v Šternberku a na Ostrej Lúke

Thursday, 13. 05. 2021 - 15:25, Miroslav Majláth   

MTB Racing Team po pretekoch v Šternberku a na Ostrej Lúke

Trojica jazdcov reprezentujúcich slovenský MTB Racing Team má za sebou dvojicu pretekárskych víkendov. V rámci prvého bojovali jazdci o body v rámci CEZ Historik, na druhom zase do MSR Historikov.

 

Tibor Szabosi;asr61054-1.jpg

V Šternberku, ktorý bol aj súčasťou Medzinárodných Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov, bojovali Tomáš a Marcel Beníkovci, ale ja Vojtech Illéš o body v rámci seriálu FIA Central European Zone Historik Hill Climb 2021. Trať, ktorá bola oproti klasickej európskej v tomto prípade skrátená sa najlepšie darilo Tomášovi Beníkovi jazdiacemu na Lancii Beta Coupé, pričom sa mu podarilo vybojovať víťazstvo v rámci kategórie K3 a triede HA-K3. V absolútnom poradí vybojoval Tomáš piate miesto.

Tibor Szabosi;asr68199.jpg

Šieste miesto absolútneho poradia, ale víťazstvo v kategórii K4 a triede HA–K4 patrilo v Šternberku zase Vojtechovi Illéšovi bojujúceho na trati s vozidlom BMW 320i.

Tibor Szabosi;asr68975.jpg

Aby tých víťazstiev nebolo málo, ďalšie sa podarilo aj Marcelovi Beníkovi a jeho BMW 2002 ti, ktorý bral poháre za víťazstvo v kategórii K1, ale aj triede HA-K1, pričom v absolútnom poradí dojazdil na siedmom mieste.

Tibor Szabosi;asr64627.jpg

Po výborných výkonoch, ktoré jazdci MTB Racing Teamu dosiahli v Šternberku, prišlo sťahovanie na domáci kopec, na Ostrú Lúku. Tu vymenila trojica jazdcov Zónu strednej Európy za Majstrovstvá Slovenskej republiky v pretekoch historických automobilov do vrchu.

Tibor Szabosi;asr64897.jpg

Aj tu sa im darilo, pričom v tomto prípade najrýchlejšie po oba dva dni trať o dĺžke 2650 metrov zdolal Marcel Beník, pričom vyhral kategóriu HK1, ale domov si odviezol aj poháre za dve tretie miesta v absolútnom poradí medzi historikmi.

Tibor Szabosi;asr62670-1.jpg

„Som veľmi spokojný. Podarilo sa mi vylepšiť môj osobný rekord na tejto našej domácej trati, bol som v cieli medzi historikmi najrýchlejším plechovým autom hneď za formulami, vyhral som kategóriu HK1, aj triedu. Čo viac by som si mohol želať ? Perfektný víkend,“ povedal vysmiaty Marcel Beník v cieli pretekov PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021.

Tibor Szabosi;asr66032-1.jpg

Tomášovi Beníkovi sa na spomínanom domácom kopci nedarilo tak, ako by si predstavoval. V sobotu bral v triede síce druhé miesto, v kategórii to však bolo až piate. Nedeľa bola lepšia, v triede to bolo opäť druhé miesto, v kategórii HK1 však poskočil na konečné tretie a v absolútnom poradí medzi historikmi na piate.

Tibor Szabosi;ac7i2730-3.jpg

„Táto trať mne osobne asi celkom nesedí. Počas celého víkendu sme sa všetci pohybovali v podstate v jednej sekunde, ale chalani boli o chlp rýchlejší. V nedeľu to bolo lepšie a ja som uhral v kategórii tretie miesto. Priznám, že už fakt neviem, kde by som ešte vedel zrýchliť,“ vyznal sa Tomáš Beník.

Tibor Szabosi;asr64901.jpg

Vojto Illéš rovnako bojoval koľko vládal, v kategórii HK2 však bol osamotený, čiže víťazstvo v skupine a triede mal zabezpečené. V absolútnom poradí medzi historikmi mu v sobotu aj v nedeľu patrilo ôsme miesto.

Tibor Szabosi;asr62683.jpg

„Mrzí ma, že sa nemám možnosť sa veľmi s kým porovnávať, ale skúšam to aspoň na chalanov z ostatných kategórií. Na tejto trati som jazdil prvýkrát a musím povedať, že mi veľmi nesedí. Ja ako nováčik sa hlavne učím. V nedeľu to bolo oveľa lepšie, aj časy som už robil lepšie. Podstatné je, že auto aj ja sme celí. Teším sa na ďalšie preteky,“ ukončil spoločný rozhovor Vojtech Illéš.

Tibor Szabosi;asr65983-18.jpg

MTB Racing Team teraz čakajú dva voľné víkendy a následne sa predstavia opäť na trati v Šternberku, kde ich čakajú preteky zaradené do seriálu FIA Historik Hill Climb Championship.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri