Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Motoristický august s Histo Cup aj Veľkou cenou SR

Tuesday, 13. 08. 2019 - 09:43, Public relations   

Motoristický august s Histo Cup aj Veľkou cenou SR

Autodróm SLOVAKIA RING ponúkne tento mesiac priaznivcom rýchlych kolies hneď dve lákadlá: historické skvosty tento víkend a neskôr tradičnú OMV MaxxMotion Veľkú cenu Slovenskej republiky preteky cestných automobilov na okruhu.

Tibor Szabosi;c30i0387-16.jpg

Histo Cup navštevuje SLOVAKIA RING každoročne a láka fanúšikov množstvom historických pretekárskych strojov: od monopostov, cez historické vozidlá GT a cestovné vozidlá veľkých kubatúr a jedinečného zvuku. Pod jednou strechou na našom prvom permanentnom okruhu a s nabitým programom už teraz 10. a 11. augusta.

Tibor Szabosi;c30i2133-14.jpg

Historikov vystrieda 23.-25. augusta najtradičnejšie slovenské okruhové podujatie: Veľká cena SR. Tú netreba fanúšikom obzvlášť predstavovať, keďže sa jazdí na SLOVAKIA RINGU každoročne od roku 2010. Bude to teda jubilejná 10. Veľká cena u nás. Autá budú rozdelené opäť do rozličných divízií podľa objemu motora a ďalších parametrov. Čakajú nás národné Majstrovstvá Slovenska, Česka, Maďarska, Slovinska a Rakúska. Chýbať nebude ani trofej ESET V4 Cup.

Tibor Szabosi;c30i3842-10.jpg

Čo teda diváci uvidia? V prvom rade dvoje šprintových pretekov najsilnejšej Divízie 4 nad 2000 cm3 vozidiel GT3 ako Porsche 911, Ferrari 458, Lamborghini Huracán, Audi R8, ale aj mnohých ďalších. Tu stretávame pravidelne najlepších slovenských jazdcov ako Mira a Maťa Konôpkovcov, Štofiho Rosinu či Richarda Gondu.

Tibor Szabosi;c30i5292-10.jpg

Divízia 4 do 2000 cm3 pre zmenu ponúka nabité štartové pole, v ktorom sa okrem cestovných áut a legiend ako je Julo Konček ukážu napríklad obľúbené Mazdy MX-5 rovnomenného pohárového seriálu. Spoločné štartové pole oboch divízií uvidíme v sobotňajších večerných vytrvalostných pretekoch s výmenami jazdcov.

Tibor Szabosi;asf-7677-3.jpg

Samozrejme, nechýba ani formulová divízia a prototypy. Program Veľkej ceny je vždy plný s nekončiacou akciou od rána do večera. Organizátor smeruje vždy takéto podujatia aj na rodiny s deťmi, ktorých v areáli čakajú aj atrakcie ako zvierací Malkia Park, škola šmyku a jazdy terénnymi autami, ale aj čoraz obľúbenejšie Vojenské múzeum.

Tibor Szabosi;c30i5418-10.jpg

Veľká cena SR na SLOVAKIA RINGU prichádza teda 23. až 25. augusta.

plagat-9.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri