Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Moravská výzva Braňa Mička

Monday, 10. 06. 2019 - 00:19, Ľuboš Kašický   

Moravská výzva Braňa Mička

Po nedávnej úspešnej kopcovej misii miery dubnický LAMA RACING tím znova na Moravu. Tentoraz do Hustopečí, kde bude posádka Braňa Mička štartovať v slovenskom rely šampionáte.

 


Pätnásty ročník Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2019 je tretím podnikom slovenského a štvrtým podnikom sezóny českého národného šampionátu. Na rozpálenej Pálave sa znova stretne celá slovenská aj česká súťažná elita. „Aj preto sa na tieto preteky veľmi teším,“ netají Braňo Mičko, ktorého v Mitsubishi Lancer Evo IX bude znova navigovať Peter Baran. „V Hustopečiach som ešte nikdy neštartoval a vlastne o tejto súťaži veľa neviem. Počul som akurát, že je to dvojdňová súťaž. Strieda sa tam asfalt aj šotolina a niečo sa jazdí tiež v noci. Chystám sa preto pozrieť nejaké on-boardy a trochu to naštudovať. Naši fanúšikovia však vedia, že stojíme nohami na zemi a vo svojej prvej rely sezóne sa chceme hlavne veľa naučiť. Preto nemáme pred štartom žiadne prehnané ambície.“

Tibor Szabosi;asf-9665-3.jpg

O tom, ako vážne pristupuje Braňo Mičko k svojmu moravskému rely štartu však svedčí skutočnosť, že v rámci prípravy obetoval štart na slávnom kopci v Šternberku a sústredil sa dôsledne na kompletnú generálku auta. „V dielni sme urobili nesmierne veľa práce. Prakticky sme celé auto rozobrali a znova poskladali. Objavili sme veľa vecí, ktoré bolo treba vymeniť a prenastaviť. Som presvedčený, že teraz je auto konečne stopercentne pripravené a už sa neviem dočkať, ako sa s ním postavím na štart. Ešte predtým by sme však chceli začiatkom týždňa absolvovať krátky test, aby sme všetko doladili,“ prezrádza niečo z „kuchyne“ Dubničan.

Tibor Szabosi;c30i5771-14.jpg

Štart v Hustopečiach je aj tento rok naplánovaný na piatok podvečer. Predchádza mu však popoludňajší piatkový shakedown. „My na Moravu cestujeme už v stredu. Vo štvrtok máme zoznamovacie jazdy a ostré preteky začínajú večernou etapou v piatok,“ pokračuje Braňo Mičko. Podobne ako Valaška a Tatry, aj Hustopeče sa v rámci slovenského šampionátu jazdia tiež ako dva samostatne bodované súťažné dni. Po piatkovej nočnej jazde sa teda v sobotu pokračuje druhým súťažným dňom odznova. Ten, s ohľadom na neskoro končiacu sa prvú etapu, začína až o desiatej dopoludnia. Na posádky čaká ďalších šesť meraných úsekov (spolu desať eresiek, čo je 150 ostrých kilometrov). Ako sa bude dariť posádke Braňa Mička, ktorý štartuje v silno obsadenej triede 3, sa potom dozvieme v sobotu popoludní na cieľovej rampe.

František Dušek;hh1c0663.jpg

lamapartneri-v2019-2.jpg

Ľuboš KašickýDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri