Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Maťo Homola sa predstaví na záverečnom podujatí TCR Europe 2021 už tento víkend

Thursday, 07. 10. 2021 - 08:04, Public relations   

Maťo Homola sa predstaví na záverečnom podujatí TCR Europe 2021 už tento víkend

Vrcholný európsky pretekársky seriál cestovných vozidiel, TCR Europe má pred sebou záverečné podujatie sezóny, ktoré sa začína už zajtra na pretekárskom okruhu Circuit de Barcelona-Catalunya. Slovenský automobilový reprezentant, Maťo Homola, bude, samozrejme, pri tom. 

 

Team
 
Sezóna európskeho šampionátu preletela skutočne raketovým tempom a pred nami je záverečný, ôsmy víkend. V ňom sa bojuje ešte o veľmi slušnú porciu bodov a Maťo si chce uchmatnúť čo najviac. „Už od pretekov v Spa sa nám darí držať veľmi dobré tempo a tiež získavame dosť veľa bodov. Mám za sebou jedno víťazstvo a jedno druhé miesto z tejto sezóny a z Barcelony by som si tiež chcel trofej z pódia,“ hovorí pred pretekmi.

Team

 
Maťovi sa v Barcelone minulý rok darilo – podarilo sa mu v kvalifikácii zajazdiť najrýchlejší čas a získať tak pole position. Tento rok bude táto úloha o niečo náročnejšia. Nielen, že je tu ďalších 23 jazdcov, ktorí majú rovnaké ciele, ale aj jeho pretekárske auto je stále znevýhodnené vďaka nastaveniu BoP (Ballance of Performance – dovažovanie a dorovnávanie áut v štartovom poli zmenou nastavení – stanovené promotérom). Chýba mu tak rýchlosť na rovinkách, ktoré sú v Barcelone dve a sú veľmi rýchle. 

Team

 
„Na rovinkách síce strácame, ale Hyundai i30 N TCR je neskutočne silný v technickej časti trate, kde sa budem snažiť bojovať a získavať výhodu. Sezónu skrátka chceme zakončiť najlepšie ako vieme a posunúť sa v celkovom hodnotení čo najvyššie,“ dodáva Maťo. 

Team
 
Maťo Homola má aktuálne na svojom konte celkovo 163 bodov. K dispozícii je ešte 90 bodov, ktoré sa budú k dispozícii. 10 bodov za najrýchlejšieho jazdca kvalifikácie a 2 krát 40 bodov za víťazstvo v pretekoch. 

Team
 
Ciele na tento víkend sú jednoznačné. Zakončiť kvalifikáciu v TOP 10 a následne skončiť aspoň v jedných pretekoch na pódiu. Nebude to jednoduché, Maťo bude potrebovať aj vašu podporu. Preteky bude možné sledovať online na Facebooku a YouTube, live timing je možné sledovať na tcr-series.tv. Preteky bude vysielať aj nová slovenská športová stanica JOJ Šport. Prvé preteky pôjdu na tejto stanici v nedeľu zo záznamu pred štartom druhých pretekov víkendu. Druhé preteky už bude nová televízia vysielať naživo. Víkend štartuje dvomi voľnými tréningami v piatok, v sobotu budete môcť sledovať kvalifikáciu a prvé víkendové preteky. Nedeľa poobede prinesie druhé preteky víkendu. 
 

Program TCR Europe 2021 Barcelona:

Piatok, 8.10.
12:10 Voľný tréning 1 (30 min.)
16:20 Voľný tréning 2 (30 min.)
 
Sobota, 9.10.
10:40 Kvalifikácia 1 (20 min.)
11:05 Kvalifikácia 2 (10 min.)
15:40 Preteky 1 (30 min)
 
Nedeľa, 10.10.
13:45 Preteky 2 (30 min)

Kalendár TCR Europe 2021:

· 07. - 09. máj SLOVAKIA RING (Slovensko)
· 28. - 30. máj LE CASTELET (Francúzsko)
· 18. - 20. jún ZANDVOORT (Holandsko)
· 29. - 31. júl SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
· 03. - 05. september NURBURGRING (Nemecko)
· 24. - 26. september MONZA (Taliansko)
- 08. - 10. október BARCELONA (Španielsko)Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri