Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Maťo Homola opäť na pódiu! Tretie miesto v druhých pretekoch v Monze

Sunday, 27. 09. 2020 - 15:45, Public relations   

Maťo Homola opäť na pódiu! Tretie miesto v druhých pretekoch v Monze

Maťovi sa podaril v druhých pretekoch víkendu TCR Europe v Monze fantastický výsledok. Po štarte z piateho miesta a náročných súbojoch dokončil preteky na treťom mieste!

Pachuť po včerajšom zlom výsledku, kedy iný pretekár tvrdo odstrelil Maťa, ktorý sa pohyboval na treťom mieste zostávala včera dlho do noci. Celé to podporilo ešte nepochopiteľné rozhodnutie stewardov, ktorí nedali Halderovi, zodpovednému sa incident žiadny trest. Následkom tejto nehody bolo nielen odtrhnuté okleso vrátane zavesenia, ale aj poškodenie motora, ktorý museli mechanici Maťovho tímu BRC Racing Team vymeniť. Opravy trvali až do 04:00 dnes ráno a od 7:00 pokračovali. Slabou náplasťou bolo, že Maťo nedostal trest za výmenu motora, ktorým štandardne býva štart z posledného miesta na štarte, keďže uznali, že poškodenie motora bol zásah „vyššej moci“.

3-122.jpg

„Ten včerajšok som veľmi ťažko rozdýchaval. Neprišlo mi to vôbec fér. Až do dnešného rána som nevedel, či náhodou nebudem štartovať z posledného miesta za výmenu motora. Som rád, že aspoň toto rozhodnutie spravili správne,“ povedal pred dnešnými pretekmi Maťo Homola.

4-98.jpg

Aj taký býva motoršport a treba sa z toho dokázať otriasť. Maťov štart do dnešných pretekov bol výborný a hneď sa dral dopredu. Už v treťom kole sa na krátky okamih ocitol na treťom mieste, no neskôr o neho prišiel. Následne dokázal predbehnúť krásnym čistým manévrom v vysokorýchlostnej zákrute Parabolica pred ním idúceho Baerta (Audi) a tretie miesto si udržal až do konca pretekov.

2-168.jpg

„Som neskutočne šťastný! Tento výsledok nie je len môj, ale celého tímu, ktorý sa na aute nadrel počas celej noci. Veľmi im za to ďakujem. Priznám sa, že som sklamaný zo včerajška. Mohol som mať dve tretie miesta a mega porciu bodov do šampionátu. Vážim si však dnešné umiestnenie a všetko je asi tak, ako to má byť,“ uzavrel Maťo víkend v Monze.

5-66.jpg

Aktuálne sa Maťo po polovici šampionátu TCR Europe 2020 pohybuje na priebežnom šiestom mieste. Nadchádzajúce preteky sú na programe už o 2 týždne, na okruhu Circuit de Barcelona Catalunya.

6-43.jpg

Kalendár TCR Europe 2020:

  • 21. - 23. august PAUL RICARD (Francúzsko)
  • 11. - 13. september ZOLDER (Belgicko)
  • 25. - 27. september MONZA (Taliansko)
  • 09. - 11. október BARCELONA (Španielsko)
  • 22. - 24. október SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
  • 06. - 08. november JARAMA (Španielsko)

 

07ccdfca-3200-4250-8100-9510ed849d8b-4.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri