Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  WRC

Martin Koči po náročnej rally sezóne 2021

Friday, 29. 10. 2021 - 08:47, Public relations   

Martin Koči po náročnej rally sezóne 2021

Slovenský rally tím Styllex motorsport s posádkou Martin Koči - Petr Tešínský mali na začiatku sezóny ambiciózne plány v seriáli juniorských Majstrovstiev sveta v rally.  Po veľmi pekných výkonoch, ale aj sklamaniach sa tím po 3 súťažiach rozhodol nepokračovať v seriáli.

Martin sa do seriálu Majstrovstiev sveta v rally (MS) vrátil po troch rokoch a to hneď s novým spolujazdcom ako aj vozidlom. „Pred sezónou nikto nevedel kam sa výkonnostne zaradíme, pretože som v MS dávno neštartoval. Zároveň sme vedeli, že po dvoch víťazných slovenských šampionátoch máme na to, aby sme zaútočili na najvyššie priečky a nadviazali tak na titul juniorského vicemajstra sveta z roku 2016,” povedal úspešný slovenský rally jazdec  Martin Koči.

dsc-8946.jpg

Seriál sa skladal z 5 podujatí. Martin s Petrom začali v Chorvátsku na výbornú a väčšinu súťaže sa držali vo vedení až po moment, kedy sa na Fieste Rally4 prehriali brzdy a následné došlo k defektu.  Z toho dôvodu posádka spadla v hodnotení na 4. miesto, ale s veľkým potenciálom siahať na popredné miesta. Na súťažiach v Portugalsku a v Estónsku  zase došlo k technickej chybe na pretekárskom automobile Ford Fiesta Rally4 (poškodenie poloosy pre únavu materiálu)  a z výborného druhého, či tretieho miesta sa prepadli na menej bodované 4. miesto, resp. v Estónsku nebodovali, lebo sa to stalo na poslednej rýchlostnej skúške. Po týchto udalostiach sa tím rozhodol v sezóne nepokračovať.

dsc-5375.jpg

“Určíte nás to všetkých veľmi mrzelo, pretože sme boli výborne pripravení a každý v tíme podával najlepší výkon ako vedel. Ale niekedy idú udalosti proti nám a my v danú chvíľu nevieme prečo,“ smutne vyhlásil pilot pretekárskeho automobilu tímu Styllex motorsport.

Martin Koči mimo seriál JWRC neplánovane absolvoval aj štart na podujatí Majstrovstiev Európy Barum Rally so Škodou Fabia Rally2, kde na poslednú chvíľu nahrádzal Romana Odložilíka, ktorý zo zdravotných dôvodov nemohol odštartovať.

dsc-8659-1.jpg

Martin k tomu povedal: “Keď mi zazvonil telefón a dostali sme ponuku pár dní pred štartom zúčastniť sa tohto prestížneho podujatia, bol som veľmi prekvapený, no prijal som to ako výzvu. Napriek tomu, že som štartoval bez prípravy, s vozidlom, v ktorom som rok nesedel a s novým spolujazdcom, umiestnili sme na prestížnej súťaži  Majstrovstiev Európy v top desiatke, čo je výborný výsledok.“

dsc-4650-2.jpg

Aktuálne Martin Koči nemá jazdecké plány pre nasledujúcu sezónu. “Zatiaľ neviem, či sa nám podarí odštartovať v sezóne 2022, či už v zahraničí, alebo v domácom šampionáte. Všetko je otvorené a ponukám sa nebránim. Uvidíme, čo bude možné a kde nás naše snaženie zavedie. Rally mám stále rád“, s úsmevom dodáva dvojnásobný absolútny majster Slovenska a juniorský vicemajster sveta v rally.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri