Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  WRC

Marcus Gronholm testoval nový Proton Iriz R5

Saturday, 04. 11. 2017 - 07:37, Ľuboš Kašický   

Marcus Gronholm testoval nový Proton Iriz R5

Nový projekt značky Proton zastrešuje MEM Team, ktorý oslovil k spolupráci pri vývoji nového zákazníckeho auta R5 aj fínsku legendu.


Ak nepočítame „relykrosové výlety" (2011, 2012) a štarty na Rallylegend, tak sme Marcusa naposledy na štarte podniku WRC videli na švédskej rely v roku 2010, kde si to strihol s Focusom tímu Stobart M-Sport. Nechať však ležať ladom skúsenosti dvojnásobného majstra sveta by bolo hriech a Gronholm sa rád nechá nahovoriť na testy nových áut.

p02.jpg

Po jazdách s Fabiou R5, či Polom R5 sa najnovšie Marcus Gronholm dal dokopy s Protonom, ktorý pripravuje nové zákaznícke auto pre WRC2. Nový projekt Protonu zastrešuje MEM Team, ktorého šéfom je Chris Mellors. „Sme veľmi spokojní s Marcusovou prácou," vraví Mellors. „Odjazdil kompletné niekoľkodňové testy, čo znamenalo približne tisíc testovacích kilometrov. Dal nám veľmi dobrú spätnú väzbu a radi by sme s ním pokračovali v spolupráci."

p01.jpg

Samotný Marcus Gronholm sa ako profesionál veľmi k testom vyjadrovať nechcel. „Áno, jazdil som na aute, no nemôžem povedať viac. Boli to súkromné testy a bolo to fajn. K budúcnosti sa nevyjadrujem," povedal našim kolegom z britského Autosportu fínsky ex-šampión.

p03.jpg

 Diskusia k článku