Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Karting

Marcel Liedl nebude chýbať na Majstrovstvách Sveta v motokárach

Tuesday, 27. 06. 2017 - 16:05, Public relations   

Marcel Liedl nebude chýbať na Majstrovstvách Sveta v motokárach

Kart World Championship (KWC), alebo v našej reči Majstrovstvá Sveta v motokárach sme doteraz vnímali ako indoorové podujatie. Predchádzajúce ročníky sa jazdili v halách, teraz však prichádza zmena, podujatie vymení halu za vonkajšiu trať. Minulých ročníkov sa zúčastnil aj motokárový a okruhový pretekár Marcel Liedl, ktorý sa ani tento rok nenechá ujsť šancu pretekať proti svetovej špičke.

dsc-0350.jpg

KWC sa doteraz jazdilo v halách, prípadne len časť trate bola vonku. Ročník 2017 však bude iný. Pretekári budú jazdiť na vonkajšej trati. Kart World Championship, ktorý sa koná 26. až 30. júla 2017 zamieri na motokárovú dráhu Karting Rivas v španielskom Madride. Outdoorová trať má dĺžku 850, navyše Španieli kvôli KWC dostavali aj časť, ktorá povedie halou, takže celá trať bude dlhá takmer kilometer! Pretekári budú jazdiť na nový motokárach Dino kart s motorom Subaru 400 ccm s výkonom 14 k.

O titul Majstra Sveta sa pobije vyše 200 jazdcov, medzi nimi aj Marcel Liedl. Pretekári budú zbierať body v 8 kvalifikačných pretekoch s dĺžkou 20 minút, kde sa do výsledkov bude započítavať 7 najlepších výsledkov. Prvých 64 jazdcov s najviac bodmi postúpi do semifinále. To bude trvať 30 minút a pretekári budú rozdelený do štyroch skupín po 16 jazdcov. Najrýchlejších 16 potom postúpi do finále, kde sa rozhodne o Majstrovi Sveta.

dsc-0309.jpg

Marcel Liedl už v minulosti vybojoval bronzovú medailu v kvalifikačných pretekoch, tento rok sa pokúsi na úspech nadviazať. Nebude to mať jednoduché, pretože konkurencia bude skutočne silná. Marcelovi držíme palce a veríme v čo najlepší výsledok.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri