Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Majstrovstvá Slovenska odštartuje Valašská rally v Česku

Friday, 15. 03. 2019 - 12:27, Public relations   

Majstrovstvá Slovenska odštartuje Valašská rally v Česku

Slovenský šampionát v rally premiérovo odštartuje mimo územia Slovenskej republiky na 38. Kowax Valašská rally Valmez s centrom vo Valašskom Meziříčí, ktorá sa uskutoční v termíne 29. - 31. marca 2019. V rámci slovenského šampionátu bude každá etapa "Valašky" započítaná samostatne, účastníci majstrovstiev Slovenska tak absolvujú dva samostatné podniky. Okrem novodobých vozidiel sa podujatie započítava aj do Majstrovstiev Slovenska v rally historických automobilov. Slovenským spoluorganizátorom je AOS klub Poprad, ktorý už niekoľko rokov úspešne organizuje Rallye Tatry. A práve tatranská rally je partnerskou súťažou Valašskej rally.

Martin Paľov;ik8a2951.jpg

Aktuálny ročník Valašskej Rally Valmez, má v piatok 29. marca v programe administratívne a technické preberanie v priestoroch Autocentra Lukáš vo Valašskom Meziříčí- Bynině, od 11. hodiny sa uskutoční Shakedown v priestoroch polygónu Tatra v Kopřivnici. Slávnostný štart sa bude konať na valašskomeziříčskom námestí od 17. hodiny. V piatkový večer je na programe úvodná divácka okruhová špeciálka RZ Valmez - mestská. V sobotu 30. marca sa pôjde, vrátane piatkového prológu, celkom 99 ostrých kilometrov, počas ôsmich rýchlostných skúšok na úsekoch Valmez - mestská, Fulnek, Odry, Lešná a Tatra I. V nedeľu 31. marca čaká na posádky porcia zostávajúcich 65 ostrých kilometrov na ďalších šiestich rýchlostných skúškach s názvami Bystřička, Juřinka a Tatra II. Prvé posádky sa v cieli objavia v poslednú marcovú nedeľu na námestí vo Valašskom Meziříčí o 15.19 h. Za sebou budú mať 561 km dlhú trať so 14 rýchlostnými skúškami, v celkovej dĺžke 164 km. Okrem Valašského Meziříčí bude dianie rally sústredené aj do Kopřivnice. V tomto meste bude na testovacom polygóne spoločnosti Tatra opäť umiestnený rozľahlý servisný areál, ale aj priestory uzavretého parkoviska.

Tibor Szabosi;asf-3508.jpg

Všetky potrebné informácie k Valašskej rally sú zverejnené v ZU, ktoré sú umiestnené na oficiálnej stránke www.valasskarally.cz. Na stránke www.sams-asn.sk/prihlaska je spustené prihlasovanie pre všetky posádky so slovenskou licenciou. Ako prvá sa prihlásila posádka bratia Lukáš a Július Lapdavskí vo farbách Subaru Rally Team Komárno s vozidlom Subaru Impreza WRX STi. Uzávierka prihlášok bude úderom polnoci v nedeľu 17. marca.

Martin Paľov;ik8a4166-1.jpg

Ďalší spravodajský servis v rámci 46. Rallye Tatry 2019 prinesieme v nasledujúcich tlačových správach. Postupne budú na oficiálnej webovej stránke ww.rallyetatry.sk, ktorá od začiatku apríla dostane novú grafickú podobu a na facebookovom profile tatranskej rally.

Roman ORDELT
tlačový tajomník
46. Rallye Tatry 2019Diskusia k článku