Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

LUNA Racing zvládol premiéru na Slovakia Ringu na výbornú

Wednesday, 28. 10. 2020 - 09:35, Miroslav Majláth   

LUNA Racing zvládol premiéru na Slovakia Ringu na výbornú

Ako sme vás informovali v priebehu minulého týždňa, počas uplynulého víkendu čakali na LUNA Racing Team premiérové preteky v areáli Slovakia Ring, pričom táto premiéra dopadla na výbornú.

LUNA Racing Team už vo svojej premiérovej sezóne absolvovala preteky automobilov do vrchu, rally súťaže v rámci slovenských majstrovstiev, či MotorsportRallyCupu. Na pretekárskom okruhu sa však ešte jazdci LUNA Racing Teamu ešte nepredstavili. Teraz je všetko úplne inak a aj tento level je už splnený.

ac7i1082.jpg

Podujatie OMV MaxxMotion Hill Climb Race SLOVAKIA RING ukončilo tohtoročnú sezónu seriálu AZ Car Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2020. Ako už samotný názov podujatia napovedá, preteky sa konali v areáli pretekárskeho okruhu Slovakia Ring. Samozrejme všetko podľa platných hygienických a bezpečnostných predpisov vzdaných Vládou SR, navyše museli všetci prítomní pred vstupom do areálu absolvovať aj COVID test a iba v prípade negatívneho výsledku boli do areálu vpustení. Samozrejme aj tu platili všetky pravidlá, čiže nosenie rúšok, dodržiavanie hygieny, či pravidelné dezinfikovanie všetkých priestorov.

ac7i4814.jpg

V priebehu posledných dvoch kôl slovenského kopcového šampionátu reprezentovala LUNA Racing Team dvojica jazdcov.

S vozidlom Ford Fiesta Proto to bol Marián Kekeňák, ktorý na 3300 metrov dlhej trati bojoval o body v rámci skupiny 4a, kde sa mu podarilo po oba dva dni dojazdiť na piatom mieste.

asfr6242.jpg

„So svojou jazdou som nebol celkom spokojný. Predsa len tá trať je široká a trafiť sa presne do stopy vyžaduje viac skúseností na okruhu. Ale som rád, že sa v týchto ťažkých časoch vôbec niečo ide a dá sa jazdiť. Veľká vďaka patrí organizátorom a samozrejme LUNA Racing Teamu, že sme sem mohli prísť pretekať,“ povedal Marián Kekeňák.

asfr6003.jpg

V prípade Petry Haluškovej bol sobotný prvý tréning absolútne prvým kontaktom s okruhovou pretekárskou dráhou. Tiež na vlastnej koži pocítila aké je skončiť mimo trate, ale postupne od jazdy k jazde robila lepšie a lepšie časy. Nakoniec z toho bolo v sobotu tretie miesto v rámci seriálu Slovenský kopcový pohár.

ac7i3992.jpg

„Musím povedať, že jazda na kopci a jazda na širokej pretekárskej dráhe je neskutočný rozdiel. Spočiatku mi to robilo dosť problémy, ale postupne som zistila akú stopu zvoliť a už to bolo hneď lepšie. Vyskúšala som si to aj na vode, aj na suchu, čo bolo fajn. Poslednú jazdu celého víkendu beriem ako najlepšiu, už som sa to naučila. Bola to výborná skúsenosť,“ doplnila Petra Halušková.

Miro Majláth

ac7i0786.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri