Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

LUNA Racing Team na 47. Rally Košice 2021 odštartuje s dvojicou posádok

Wednesday, 13. 10. 2021 - 14:49, Miroslav Majláth   

LUNA Racing Team na 47. Rally Košice 2021 odštartuje s dvojicou posádok

V poslednej dobe sme si zvykli, že LUNA Racing Team sa na podujatiach prezentuje s dvojicou súťažiacich a inak tomu nebude ani na nadchádzajúcej 47. Rally Košice 2021.

 

Bohuslav Štrauch;dsc-0126-7.jpg

Rally Košice sa po minuloročnom korona výpadku v aktuálnej sezóne konať budú. Popri zaradení do FIA CEZ budú na košických rally tratiach bojovať o posledné body v sezóne aj účastníci slovenských a poľských majstrovstiev. Medzi takmer deväťdesiatkou súťažných posádok sa predstavia aj dve reprezentujúce slovenský LUNA Racing Team.

Tibor Szabosi;asr60269-1.jpg

Roman Popovič s Matúšom Lejkom sa predstavia s vozidlom Škoda Fabia Rally 2. Napriek faktu, že obaja poznajú rýchlostnú skúšku Herľany z minulosti viac než dobre, ďalšie trate išiel Roman Popovič iba jediný krát, pričom rýchlostnú skúšku Zlatník nepozná vôbec. Okrem toho budú musieť Roman s Matúšom bojovať v poriadne nad dimenzovanej konkurencii množstva poľských, ale aj slovenských súťažných posádok. Tých bude dohromady v triede 2 jedenásť. Roman s Matúšom však neabsolvovali v tohtoročnej sezóne veľa slovenských rally podujatí a z toho dôvodu nebojujú o niektoré z pódiových umiestnení. Tento fakt ich preto nebude stresovať a tak môžu súťaž absolvovať „s ľahkou mysľou“.

Tibor Szabosi;asr69011-1.jpg

„Je to tak. Ja som v tohtoročnej sezóne odjazdil z Majstrovstiev Slovenska v rally 2021 iba súťaž na Slovakia Ringu. Aj preto mi patrí v triede 2 iba dvanásta priečka priebežného poradia. Ale pravdu povediac, rád by som toto umiestnenie zmenil k lepšiemu. Napriek tomu s Matúšom pôjdeme radšej opatrne, ale zase nie úplne pomaly, ale tak aby sme videli cieľovú rampu. Toto je náš cieľ a toho sa chceme držať. Dúfajme, že sa nám to podarí,“ povedal Roman Popovič v úvode rozhovoru.

Tibor Szabosi;asr68536-1.jpg

V prípade druhej posádky LUNA Racing Teamu, ktorú tvorí dvojica z Lubeníka a to Marián Kekeňák a Zdenko Bystrán, je situácia trochu iná. Kekovi a Zdenkovi spoločne s vozidlom Ford Fiesta Proto totiž aktuálne patrí druhé miesto v triede 11, pričom táto dvojica absolvovala v tohtoročnej sezóne iba rally na Slovakia Ringu a v Poprade. V Košiciach tak budú musieť zabojovať o titul prvého vicemajstra Slovenska v rally 2021.

Bohuslav Štrauch;dsc-0121-7.jpg

„Určite bojovať budeme a som rád, že v Košiciach aj bude s kým bojovať. Na štart sa totiž v našej triede postaví šesť súťažných posádok a to ešte nepočítam Poliakov na vozidlách zaradených do skupiny Open4WD, čo je vlastne taká naša trieda 11. To sú ďalší traja, ktorí síce idú bojovať iba v rámci poľských majstrovstiev, ale aspoň sa bude s kým porovnávať. Verím tomu, že sa nám bude dariť. Musím ale povedať aj to, že som veľmi rád, že košická súťaž odštartuje, situácia totiž nevyzerá práve ružovo, ale zdá sa, že organizátor urobil všetko čo sa dalo, aby sa to podarilo. Za to im patrí veľká vďaka,“ doplnil Marián Kekeňák.

Tibor Szabosi;asr68674.jpg

Posledné kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2021, 47. Rally Košice 2021 odštartuje v priebehu 15. -17.10.2021 v Košiciach a ich okolí. Účastníkov súťaže čaká počas dvoj etapovej súťaže celkovo desať rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke 129 kilometrov, pričom spolu aj s prejazdovými traťami súťažiaci najazdia takmer 435 kilometrov. Meno víťaza 47. Rally Košice 2021 sa dozvieme v nedeľu (17.10.2021) po 13 hodine a 50 minúte.

Tibor Szabosi;asr69063-1.jpg

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri