Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Legenda priťahuje hviezdy. Organizačný výbor pripravuje 45. ročník Rallye Tatry

Wednesday, 01. 11. 2017 - 21:22, Public relations   

Legenda priťahuje hviezdy. Organizačný výbor pripravuje 45. ročník Rallye Tatry

Po úspešnom 44. ročníku legendárnej súťaže, ktorú absolvoval v roli predjazdca aj majster sveta v rally z roku 1984 Stig Blomqvist, rokujú organizátori o účasti s ďalším svetovým pilotom.

 

Tibor Szabosi;c30i7410-3.jpg

Stig Blomqvist prijal pozíciu predjazdca pred najrýchlejšími v pelotóne rely špeciálov. Popradský fanúšik si vypýtal podpis a odfotil sa s majstrom sveta na autogramiáde deň pred slávnostným štartom. Svetový šampión na radosť prítomných vyhovel každému. Málovravný Švéd trpezlivo podpisoval karty, kartičky, fotografie, modely autíčok a dokonca aj súťažné prilby. „Chystáme príchod špičkového jazdca, či to bude v roli jazdca alebo hosťa, teraz ešte nevieme upresniť," povedal čestný predseda organizačného výboru Eduard Markovič. Tatranskú rely na vlastnej koži okúsil dnes už bývalý minister školstva, vedy výskumu a športu Peter Plavčan. „Po minulotýždňovom stretnutí môžem potvrdiť, že záštitu nad 45. ročníkom Rallye Tatry prevzala Popradčanka, ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná," dodal E. Markovič.

Martin Paľov;ik8a2928-1.jpg

„Na poslednom stretnutí organizačného výboru sme sa dohodli zorganizovať 45. ročník súťaže opäť v májovom termíne, presnejšie 25./26. mája 2018. Náhradný termín by bol o týždeň neskôr 1./2. júna. Obidva termíny sme posunuli na schválenie Slovenskej asociácii motoristického športu," uviedol riaditeľ súťaže Stanislav Hanzeli. Rallye Tatry oslovilo aj mladých ľudí, čoho dôkazom je omladená základňa spoluorganizátorov - traťových komisárov. Na organizácii podujatia, ktoré je zaradené do seriálu majstrovstiev Slovenska sa podieľa takmer 500 činovníkov rely. Teší nás záujem chalanov a dievčat z Popradu, Kežmarku, Levoče a blizkeho okolia. Našim cieľom je vychovať vlastný tím organizátorov, s ktorým môžeme počítať do budúcnosti. Mať k dispozícii kvalitne a odborne pripravený tím je prvý predpoklad na organizovanie rely podujatia. Ak má niekto záujem dozvedieť sa viac o našej práci a chce byť súčasťou Rallye Tatry, može sa s nami dohodnúť na stretnutí. Kontakt nájdu na oficiálnej webovej stránke www.rallyetatry.sk," zhrnul riaditeľ súťaže Hanzeli.

Tibor Szabosi;c30i0319-5.jpg

Organizácia najstaršej rely súťaže na Slovensku si vyžaduje okrem tvrdej driny aj financie na pokrytie služieb zo strany dodávateľov, bez ktorých by nebola zaručená bezpečnosť a férovosť súťaže. „Nesmieme zabudnúť na našich partnerov a sponzorov a mediálnych partnerov. Bez ich pomoci a finančných prostriedkov by sme nedokázali nastaviť tak vysokú latku, či už bohatým sprievodným programom, príchodom majstra sveta v rally, technickým zabezpečením v servise, na štartovnej a cieľovej rampe alebo poskytnutým cien pre najlepších. Rallye Tatry patrí do Popradu a budeme sa snažiť pracovať tak, aby už nikdy neopustila náš podtatranský región," dodal na záver Stanislav Hanzeli.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
Homola Motorsportwww.dovrchu.czRichard GondaSlovakiaringDuEn