Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

L Racing v Slovinsku tretí, čaká ich Rally Prešov

Wednesday, 03. 07. 2019 - 22:24, Public relations   

L Racing v Slovinsku tretí, čaká ich Rally Prešov

Automobilový tím L Racing z Krásnohorského Podhradia žal uplynulý víkend v Slovinsku úspechy na medzinárodnej Rally Železniky. Tento víkend smerujú ich ďalšie posádky na Rally Prešov.

Šiesty ročník Rally Železniky (28.-29.6.) ponúkol zaujímavé súboje v triede najsilnejších strojov R5. Posádka tímu L Racing Vlastimil Majerčák s Pavlom Kušnierom si odtiaľ odniesli skvelé tretie miesto celkovo a cenné body v hodnotení Stredoeurópskej trofeje FIA. Každá súťaž je iná a táto vytrápila obzvlášť horúcim počasím. V uzavretom kokpite Fordu Fiesty R5 EVO s prilbou na hlave je to ešte náročnejšie, no slovenská posádka sa vysporiadala so všetkým, a najmä s konkurenciou veľmi dobre. Dve večerné skúšky v piatok vystriedala dlhšia sobota v pohorí Železniky s ôsmimi skúškami (spolu 95,8 km meraných úsekov).

Endre Dudás;duen-egerrallye2019-3731.jpg

Vlastimil Majerčák: "Na Železniky sa vždy radi vraciame. Panuje tu priateľská atmosféra a súťaž je umiestnená v skutočne krásnom prostredí národného parku. Je to kompaktná súťaž s minimom prejazdov medzi skúškami. Auto fungovalo perfektne, až na malý problém s diferenciálom. Prialo nám aj počasie. Krásne slnečné podnebie nás však aj potrápilo a teplota v aute bola na nevydržanie. Všetko nakoniec dobre dopadlo a schladilo nás šampanské na cieľovej rampe. Ďakujem tímu L Racing za dobre odvedenú prácu. Najbližšie sa vidíme na Dobšinskom kopci."

Tibor Szabosi;asf-2718-3.jpg

Najbližšia sobota (6. júla) privedie posádky Majstrovstiev Slovenska v rely na štvrté podujatie sezóny do Prešova. Po slávnostnom štarte v piatok večer nasleduje jednodňová súťaž v sobotu na troch tratiach, ôsmich skúškach s celkovo 80,2 km meraných úsekov. Tím L Racing tu budú reprezentovať: Marek Špavelko (VW Polo Proto), Maroš Kysucký-Peter Krišanda (Mitsubishi Lancer EVO IV) a Miloslav Majerčák (VW Polo Proto).

Tibor Szabosi;c30i3146-10.jpg

Ján Lipták, manažér tímu L Racing: "Rally Železniky v Slovinsku zvládli Vlasto s Paľom výborne, tešíme sa z ich tretieho miesta! Teraz nás čaká Rally Prešov, kam posielame tri posádky. Podobne ako v Slovinsku, aj u nás môže úradovať letné počasie. Z pomerne krátkej súťaže tak môže byť vytrvalostné podujatie... Pevne verím, že posádky aj technika všetko zvládnu bez problémov."

Tibor Szabosi;c30i6350-18.jpg

l-racing-2019-tlacove-spravy-jul.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri
Richard GondaHomola MotorsportSlovakiaringDuEnwww.dovrchu.cz