Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Konôpka vezie z Hungaroringu pohár za 2. miesto

Monday, 09. 07. 2018 - 19:24, Public relations   

Konôpka vezie z Hungaroringu pohár za 2. miesto

Slovenský pretekársky tím ARC Bratislava má za sebou polovicu sezóny v Medzinárodnom seriáli GT Open. Na maďarskom Hungaroringu sa posádka Miro Konôpka - Zdeno Mikuláško na Lamborghini Huracán GT3 podarilo v sobotňajších 70-minútových pretekoch obsadiť 2. miesto v rámci triedy AM.

bffc404c-be77-40ad-bb01-38ab4e6f5cf8.jpg

Nové jazdecké zloženie jediného slovenského tímu v tomto skvele obsadenom seriáli slávilo úspech hneď na prvý pokus. Lotyša Calka nahradil Slovák Zdeno Mikuláško, ktorý sa za volant pretekárskeho auta vrátil po jedenapolročnej pauze spôsobenej zranením. Konôpka v kvalifikácii na mokrej trati vyjazdil 4. miesto v triede AM a do popoludnňajších pretekov dobre odštartoval, keď si udržal pozíciu aj v zložitých situáciách s mnohými kolíziami súperov. Po 25 minútach odovzdával žlté Lamborghini na 4. mieste v triede Zdenovi Mikuláškovi. Slovenský tím zvládol zastávku veľmi dobre a dostal sa na 3. miesto pred portugalský Mercedes AMG GT3 posádky Coimbra-Silva. Mikuláško potom bojoval o 2. miesto s lídrom šampionátu, Poliakom Andrzejom Lewandowskim, no ten dostal trest za nedodržanie rýchlosti v boxovej uličke a tak sa slovenský Huracán dostal o jedno miesto vyššie. 2. priečku už potom Mikuláško udržal až do cieľa. Víťazom triedy sa stal rakúsky mercedes s posádkou Konrad-Hrachowina.

d4cd114b-b62b-4473-8a02-4cf091285a3f.jpg

V nedeľňajších pretekoch bolo poradie jazdcov obrátené. Zdeno Mikuláško skvele odštartoval, no na začiatku 2. kola hodinových pretekov pri pokuse o predbehnutie Poliaka Jedlinskeho nedobrzdil a zrazil sa s brazílskym BMW M6 GT3- . Poškodil pri tom ľavé predné zavesenie kolesa a nemohol pokračovať ďalej.

5ac4f61c-03af-47bf-bd71-1f7e1b6c38a0.jpg

Miro Konôpka po pretekoch zhodnotil víkend ako úspešný: „Potešilo ma druhé miesto v sobotu a návrat Zdena Mikuláška na okruhy. Je vidieť, že so svojej rýchlosti nič nestratil. No tak, ako v každom športe, potrebuje sa ešte dostať do formy čo sa týka odhadu a istoty. Nemôžem mu nič zazlievať, hoci ma mrzí strata bodov do šampionátu. Verím, že sa nám podarí ešte zabojovať o prvenstvo v triede. Pred nami je ešte polovica sezóny a 8 pretekov."

V priebežnom poradí triedy AM International GT Open je Slovák Miro Konôpka stále na 2. mieste so ziskom 43 bodov a stratou 7 bodov na lídrov Lewandowskeho s Borlenghim.Diskusia k článku