Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

KEKO Racing Team si premiérovo vyskúšal trať v Čiernom Balogu

Tuesday, 09. 07. 2024 - 18:09, Miroslav Majláth   

KEKO Racing Team si premiérovo vyskúšal trať v Čiernom Balogu

Ani jeden z jazdcov KEKO Racing Teamu nikdy v živote nejazdil na trati v Čiernom Balogu. Dôvod je jednoduchý, poslednýkrát sa tu konali preteky pred desiatimi rokmi.

 

T. Szabosi;asf72595-3.jpg

Pokračovanie šampionátov Dynamax medzinárodné a národné Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2024 pokračovali ďalším podujatím, v tomto prípade pod názvom ÚAMK PAV Brezno – Čierny Balog 2024. Ako už názov napovedá, podujatie sa konalo v Čiernom Balogu neďaleko Brezna. Aby však mesto Brezno nebolo ukrátené, práve tu v piatok podvečer prebehlo na námestí pod dohľadom množstva ľudí predstavenie samotných jazdcov a ich vozidiel.

T. Szabosi;jm1a5247-1.jpg

„Dnes som videl tento kopec a trať prvýkrát v živote. Je to celkom pekné a rýchle, myslím, že sa mi to bude páčiť,“ povedal pri predstavení jazdcov Marián Kekeňák.

T. Szabosi;jm1a5176-1.jpg

„V Ožďanoch trochu štrajkovala prevodovka, tak ju chalani dali dohromady a dúfam, že všetko bude fungovať. Trať je pre mňa nová, ale páči sa mi, je rýchla a dúfam, že sa mi na nej bude dariť,“ doplnila Petra Halušková.

T. Szabosi;asf71570-8.jpg

Po tomto peknom privítaní jazdcov obyvateľmi Brezna sa všetci presunuli do Čierneho Balogu, kde na všetkých už čakala štyritisícštyristo metrov dlhá trať, na ktorej sa počas soboty a nedele konali samotné preteky. V prípade Mariána Kekeňáka, ktorý jazdí na Forde Fiesta Proto v sobotu preteky skončili druhým miesto v triede 3b a štrnástym miesto celkového slovenského poradia. V nedeľu to bolo o poznanie lepšie, keď Keko bral víťazstvo v triede 3b a desiate miesto celkovom slovenskom poradí, ale aj v kategórii I. medzinárodne.

T. Szabosi;jm1a4951.jpg

„Za mňa to bol dobrý víkend. Trať bola super a od jazdy k jazde sa mi darilo robiť lepšie časy. Bolo to výborné a zároveň to bol výborný tréning aj pred Rally Košice, ktoré nás čakajú budúci víkend. Veľká vďaka patrí partnerom za podporu, ale aj mechanikom za dobré služby,“ zhodnotil Marián Kekeňák v cieli pretekov.

T. Szabosi;jm1a3673-3.jpg

V prípade Petry Haluškovej, ktorá jazdí na Honde Civic TypeR fungovalo počas soboty všetko tak ako malo. Peťa vyjazdila víťazstvo v kategórii ženy, ale aj tretie miesto v triede 5b. V nedeľu však v prvej súťažnej jazde motor Hondy odmietol ďalšiu spoluprácu.

T. Szabosi;jm1a3532-3.jpg

„Kopec bol z môjho pohľadu krásny, ale zároveň aj ťažký. Zapamätať si presný sled zákrut bolo náročné, keďže sa niektoré podobali ako vajce vajcu, ale dali sme to. Viac ma mrzí ten motor. Nevieme čo sa stalo, dozvieme sa to až doma a dúfam, že sa to podarí rýchle opraviť,“ povedala smutná Petra Halušková.

T. Szabosi;jm1a5630-1.jpg

Ako už Marián Kekeňák povedal, KEKO Racing Team po Čiernom Balogu nečaká žiadny voľný víkend, ale sťahovanie sa do Košíc, kde na posádku Marián Kekeňák – Zdenko Bystrán čaká štvrté kolo slovenského rally šampionátu.

Miro MajláthDiskusia k článku

Najnovšie galérie

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri