Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Kamiro Racing Team plánuje sezónu 2020

Monday, 18. 05. 2020 - 12:36, Miroslav Majláth   

Kamiro Racing Team plánuje sezónu 2020

Slovenský Kamiro Racing Team napriek celosvetovej pandémii už v týchto dňoch pozerá do budúcnosti a plánuje štart v rámci rally a pretekov automobilov do vrchu.

 

Michal Bobko;i0a2817.jpg

Skôr ako si povieme, čo slovenský tím v sezóne 2020 plánuje, vráťme sa predtým trochu naspäť a pripomeňme si úspechy Kamiro Racing Teame v sezóne 2019. Tá sa dá pri pohľade na tím rozdeliť dokonca na viacero podskupín.

Tibor Szabosi;c30i9207-17.jpg

FIA IHCC:

V medzinárodnom meradle dosiahol tím spoločne s jazdcom Karlom Trněným a kopcovým špeciálom Škoda Fabia R5 výrazný úspech, keď plzenský jazdec vybojoval víťazstvo seriál FIA International Hill Climb Cup 2019 v kategórii 3.

Werner Schneider;dsc01405.jpg

Majstrovstvá Slovenska v rally 2019

Ďalším výborným umiestnením sa slovenský Kamiro Racing Team mohol po sezóne 2019 pochváliť aj v rámci Majstrovstiev Slovenska v rally 2019. V nej reprezentovala slovenský tím česká posádka Karel Trněný – Václav Pritzl, ktorí sa navyše premiérovo predstavili s vozidlom Ford Fiesta R5. Po výborných výsledkoch vo Valašskom Meziříčí, Poprade, Prešove, Trebišove, Veľkom Krtíši, či Košiciach nakoniec „uletelo“ tejto posádke iba tesne tretie miesto absolútneho poradia v Majstrovstvách Slovenska v rally 2019.

Tibor Szabosi;c30i6030-22.jpg

Voľné podujatia:

Okrem spomínaných výborných výsledkov sa Kamiro Racing Team sa zúčastnil v sezóne 2019 aj vybratých podujatí, na ktorých buď jeho súťažné posádky nebojovali v danom seriáli, alebo patrili do kategórie voľných, či skôr exhibičných. Prvým z nich bol štart na zasneženej Rally Levoča 2019, konajúcej sa začiatkom sezóny. Toto podujatie síce znamenalo odstúpenie pre Tomáša Kukučku a Petra Vejačku, na druhej strane sa štart vydaril Štefanovi Rosinovi, ktorého navigoval Martin Trenkler a spoločne doviezli Mitsubishi Lancer EVO IX na treťom mieste absolútneho poradia.

Tibor Szabosi;c30i6508-16.jpg

Tibor Szabosi;c30i6649-12.jpg

Spomínaní Kuko s Vejom, čiže Tomáš Kukučka a Peter Vejačka, ktorí mali v Levoči smolu, si všetko vynahradili v Rumunsku v rámci Raliul Aradului 2019, kde posádka slovenského Kamiro Racing Teamu predviedla výborný výkon, ale zároveň získala aj množstvo nových skúseností s nespevneným povrchom tratí. Výsledkom bolo v rámci debutu na šotolinovej súťaži, ale aj veľmi silnej konkurencii piate miesto absolútneho poradia.

Attila Balasz

Medzi voľné rally súťaže patrí už tradične aj posledné slovenské rally podujatie, ktorým je Auto Show. Tu žiaľ opustilo šťastie súťažnú posádku Kamiro Racing Teamu, ktorú tvorila dvojica Karel Trněný – Václav Pritzl. Ich zradil už na štarte do prvej rýchlostnej skúšky motor Škody Fabia WRC, kvôli čomu samozrejme museli súťaž predčasne opustiť.

Tibor Szabosi;asfr4517.jpg

Posledným podujatím sezóny pre Kamiro Racing Team v sezóne 2019 bol už tradične Pražský Rallysprint. Tu sa rovnako stretlo na trati neskutočne nabité štartové pole nielen špičkovými posádkami, ale aj viac ako dvadsiatkou vozidiel špecifikácie R5, či piatimi vozidlami špecifikácie WRC. Slovenský Kamiro racing Team tu reprezentovali dve súťažné posádky a to, Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom a Štefan Rosina s Adamom Gömörim. Výsledok ? Jedenáste a dvanáste miesto absolútneho poradia.

Tibor Szabosi;asf72405.jpg

Tibor Szabosi;asf72581.jpg

Po rekapitulácii vlaňajšej sezóny, ako už naznačuje aj samotný nadpis článku, sa Kamiro Racing Team postupne pripravuje aj na sezónu v roku 2020. Tá ako už všetci vieme je poznačená celosvetovou pandémiou. Napriek tomuto nelichotivému stavu, však ešte pred zákazom organizácie športových podujatí, stihla posádka Kamiro Racing Teamu, Tomáš Ondrej – Jakub Slovák zaknihovať jedno absolútne víťazstvo. To dosiahli v rámci rally podujatia Sting Krásnohorské Podhradie 2020. Potom už prišla pandémia aj na Slovensko a na viac ako dva mesiace zastavila inokedy veľmi uponáhľaný pretekársky život. V posledných dňoch však už všetko nasvedčuje tomu, že tento nepríjemný stav by už onedlho mohol byť iba spomienkou. A preto nám o tom, čo sa v Kamiro Racing Teame chystá viac povedal manažér tímu, Milan Fulmek:

Tibor Szabosi;asfr3811.jpg

„Začnem minuloročnou sezónou. Tú hodnotím ako veľmi vydarenú, našim súťažným posádkam sa podarilo dosiahnuť výborné výsledky. Navyše Karel Trněný ako jazdec uspel aj v rámci vysoko hodnoteného medzinárodného seriálu organizovaného priamo svetovou automobilovou federáciou FIA. Pred tohtoročnou sezónou sme mali veľké plány, žiaľ prišla pandémia, ktorá všetko zmenila. Je pravda, že už postupne všetci vidíme to povestné „svetlo na konci tunela“ preto znovu začíname plánovať. Radi by sme spoločne s Karolom pokračovali v rámci rally súťaží ako aj pretekov automobilov do vrchu. Zatiaľ na Slovensku, prípadne Čechách, ale stále je nám jasné, že to, ako bude sezóna 2020 pokračovať, uvidíme v nasledujúcich týždňoch. Pevne verím, že pri nás vydržia aj partneri tímu, ktorým za podporu veľmi pekne ďakujeme. Sezóna sa nám snáď už o pár týždňov naplno rozbehne a my si ju všetci poriadne užijeme.“

kamiro-partner-2019.jpeg

Rovnako ako Milan Fulmek aj my, fanúšikovia motoristického športu veríme, že už onedlho sa nielen s Kamiro Racing Teamom, ale aj ostatnými stretneme na naozajstných pretekoch.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri