Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Kamiro Racing s Trněným na štvrtom mieste absolútneho poradia v Trebišove

Tuesday, 03. 09. 2019 - 17:15, Public relations   

Kamiro Racing s Trněným na štvrtom mieste absolútneho poradia v Trebišove

Slovenský Kamiro Racing Team absolvoval spoločne piate kolo slovenského rally šampionátu. Z Trebišova odchádzal spoločne s posádkou Karel Trněný – Václav Pritzl so ziskom štvrtého miesta absolútneho poradia.

Tibor Szabosi;20190830-132530.jpg

Karel Trněný sa s novým Fordom Fiesta R5, ktorú premiérovo predstavil začiatkom tohtoročnej rally sezóny zdá sa už veľmi dobre zžil. Dokazuje to aj výsledok z 3. DeutschMann Rally Trebišov 2019, kde spoločne s Václavom Pritzlom vybojovali štvrté miesto absolútneho poradia. Nebolo to však vôbec jednoduché, keďže okrem náročných tratí súťažné posádky poriadne potrápili aj extrémne vysoké teploty.

Tibor Szabosi;20190830-105159.jpg

„Musím povedať, že sa v tom aute začínam cítiť naozaj dobre. Medzi Rally Prešov a Trebišovom som absolvoval rally podujatie v Čechách, ale aj niekoľko kopcových pretekov, tie ale nie s Fiestou, ale kopcovým špeciálom Škoda. Sezóna hlavne kopcová sa pre mňa naozaj vydarila, keďže sa mi podarilo vyhrať seriál IHCC 2019 v kategórii 3. Teraz sa sústredíme na rally a uvidíme ako to dopadne,“ povedal Karel Trněný pred štartom 3. DeutschMann Rally Trebišov 2019.

Tibor Szabosi;c30i9117-23.jpg

V samotnej súťaži sa po štarte Karel s Vaškom usadili po prvom teste najskôr na ôsmom mieste. Po druhej rýchlostnej skúške to však už bol posun na šieste a v závere prvej sekcie, čiže po piatom meranom úseku nastal opäť posun smerom hore, na piate miesto absolútneho poradia.

Tibor Szabosi;c30i0873-26.jpg

„Na prvom teste som urobil chybu a ostal som zaseknutý v retardéri. Išiel som na prvom teste úplne zle, neveril som ani rozpisu, ani sebe, tak sme to iba nejako pretrpeli. Potom sme sa skonsolidovali a už to bolo lepšie. Jazdí sa však neskutočne rýchle a každá, aj tá najmenšia chybička sa samozrejme odrazí na dosiahnutom čase,“ opísal dianie v prvej trojici rýchlostných skúšok Karel Trněný.

Tibor Szabosi;c30i0221-21.jpg

V druhej sekcii, kde boli zaradené štyri rýchlostné skúšky, sa Karlovi s Vaškem darilo dochádzať do cieľa vždy na štvrtom mieste. To bolo aj dôvodom ďalšieho posunu smerom hore vo výsledkovej listine, na štvrté miesto absolútneho poradia, ktoré im patrilo aj v cieli súťaže.

Tibor Szabosi;c30i1497-20.jpg

„Mám z toho dobrý pocit, aj keď stále sa ešte postupne zbavujem niektorých návykov z WRC-čka. Jednoducho s R5.kou treba jazdiť trochu inak. Auto dnes fungoval naozaj špičkovo, my s Vaškem sme na začiatku trochu nevedeli nájsť spoločnú reč, ale potom sme sa zladili a výsledok je vidieť,“ doplnil Karel Trněný v cieli.

Tibor Szabosi;asf-4382-7.jpg

Posádka Kamiro Racing Teamu sa znovu predstaví svojim fanúšikom na Rally Veľký Krtíš už o tri týždne.

Miro Majláth

kamiro-partner-2019.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri