Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Juraj Varga sa predstaví na španielskej Baja Espaňa Aragón 2022

Friday, 22. 07. 2022 - 14:59, Miroslav Majláth   

Juraj Varga sa predstaví na španielskej Baja Espaňa Aragón 2022

Juraj Varga po presunutí konania Andalusia Rally na október smeruje teraz do Španielska na Baja Espaňa Aragón 2022, jednu z najťažších súťaží Baja v Európe.

 

MM Photography

Všetko začalo koncom osemdesiatych rokov minulého storočia, v momente keď začínala legendárna Rally Paríž – Dakar naberať na sile. V tom momente sa rozhodla francúzsko–španielská skupina organizátorov importovať túto najznámejšiu súťaž sveta aj do Španielska. Pri hľadaní najlepšej možnej trasy našli v Aragone krásnu polo pustatinovú oblasť nazývanú Monegros. Bolo to jedinečné miesto, obklopené úžasnou krajinou, ktorá ponúkala priestor pre súťaž s perfektným terénom o dĺžke tisíc kilometrov. Navyše ponúkal vybraný priestor možnosti pre nesmierne ťažkú súťaž, konajúcu sa za vysokých teplôt a v hustom prachu, pripomínajúcou africké púštne piesky. V tom momente bolo jasné, že táto súťaž sa stane jednou z klasík v rámci Svetového pohára. A tak sa aj stalo, pričom na štarte sa odvtedy vystriedalo množstvo svetoznámych jazdcov niele na motocykloch, quadoch, ale aj súťažných vozidlách, ku ktorým sa časom pridali aj posádky súťažiace na kamiónoch.

MM Photography

V tomto roku smeruje do Španielska na Baja Aragón aj Slovák Juraj Varga s Quadom Yamaha Raptor 700. Jeho cieľom je absolvovať začiatkom roku 2023 aj slávnu Rally Dakar, pričom práve Baja Espaňa Aragón 2022 by mu mohla pomôcť v príprave na najslávnejšiu súťaž.

MM Photography

„Po presunutí termínu konania Andalusia Rally sme v rámci príprav na svetový pohár FIA World Cup for Cross Country Rallies sme absolvovali dve súťaže v Rumunsku, ktoré sa mi podarilo vyhrať. Žiaľ nebola tu taká konkurencia akú by som si želal. Preto sa na podujatie zaradené do seriálu FIA World Cup for Cross Country Bajas teším, keďže tu bude kopa súperov. Pre mňa to nebude nové podujatie, už som tu dvakrát štartoval, len vždy som mal nejaký problém s technikou. Dúfam, že tento rok to bude dobré a dôjdem až do cieľa. Čo sa počasia týka, predpokladám, že sa zase budeme topiť v pote vo vysokých teplotách a v kope prachu. Ale také majú byť súťaže a to je dobre. Nám sa podarilo do Španielska vyraziť o pár dní skôr a tak nám ostali aj dva dni na testovanie. Najskôr sme celý deň strávili na krásnej trati a v priebehu druhého dňa som najazdil 210 navigačných kilometrov a opäť som si pripomenul aj prácu s roadbookom. Teraz musíme očistiť motorku a pripraviť ju na technické preberanie. Som rád, že sme sa na toto podujatie prihlásili a verím, že sa nám bude dariť,“ povedal pred odjazdom do Španielska Juraj Varga.

MM Photography

Samotné podujatie 38. Baja Espaňa Aragón sa bude konať v dňoch 21. – 24.7.2022. Centrum súťaže bude v meste Teruel, ktoré leží severozápadne od mesta Valencia a východne od hlavného mesta Španielska Madridu. O tom ako sa bude Jurajovi Vargovi dariť vás budeme samozrejme informovať.

Miro MajláthDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri