Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Rally  »  Národné šampionáty  »  Slovensko

Jubilejná MARMA 30. Rally Rzeszow v plnom prúde príprav

Sunday, 18. 07. 2021 - 11:45, Public relations   

Jubilejná MARMA 30. Rally Rzeszow v plnom prúde príprav

Kalendár slovenského šampionátu v rally pre sezónu 2021 zavedie slovenských pretekárov začiatkom augusta na veľmi zaujímavé a - podľa hodnotenia našich jazdcov - náročné trate poľského Podkarpatia. Od roku 2009 to bude už po siedmykrát.

Organizátorom súťaže je Automobilklub Rzeszowski, ktorý vlani oslávil už 75 rokov svojej existencie, naplnenej bohatou motoristickou činnosťou a mnohými veľkými podujatiami.

Tibor Szabosi;ac7i5519-1.jpg

30. ročník rzeszowskej rally bude zaradený do FIA Európskej trofeje, do FIA Zóny strednej Európy a do Majstrovstiev Poľska i Slovenska a to moderných i historických automobilov. V oboch národných šampionátoch sa napriek ťažkej pandemickej situácii podarilo zorganizovať už po tri podujatia – toto bude štvrté.

Michal Bobko;asf-1898-4.jpg

Tohtoročná súťaž sa bude jazdiť ako aj po minulé roky na asfaltovom povrchu, celková dĺžka trate meria 587,86 km a je do nej zaradených jedenásť rýchlostných skúšok s dĺžkou 152,55 km. Organizátor spestril trať aj okruhovou rýchlostnou skúškou a už tradične aj mestskou „superšpeciálkou“, ktorá bude rovnako ako vlani tvorená štyrmi prstencami. Jedná sa o dvojetapovú súťaž, každá etapa má vyše 65 „ostrých“ kilometrov a teda pre naše posádky sa do klasifikácie slovenského šampionátu hodnotí každá etapa samostatne.

Tibor Szabosi;ac7i7142.jpg

Organizátor začína prijímať prihlášky na súťaž v pondelok 5. júla,  ich uzávierka  je 24. júla do 24.00. Slávnostný štart je naplánovaný na štvrtok 5. augusta o 20.00 hod. na rzeszowskom hlavnom námestí - na „Rynku“, ktorý je známy svojou nezabudnuteľnou atmosférou. Prvá etapa odštartuje v piatok 6. augusta o 8.25 prvou ereskou – už tradičnou pre túto súťaž - RS Lubenia a na posádky čaká v tento deň 6 rýchlostných skúšok. Štart druhej etapy bude o 9.25 a o 11:05 by malo odštartovať na trať superšpeciálky prvé vozidlo. Prvé posádky by mali na cieľovú rampu na Rynku doraziť v sobotu o 16:00.

Michal Bobko;asf-2501-4.jpg

Všetky informácie o súťaži sú zverejnené na webstránke súťaže: www.rally.rzeszow.pl

Účastníci MSR nájdu dokumenty a pokyny na stránke Auto klubu Košice, ktorý je spoluorganizátorom podujatia – pl.rallye.sk, kde je už umiestnená aj slovenská verzia zvláštnych ustanovení.

Tibor Szabosi;asfr2286-3.jpg

Prihlasovanie do MSR i do MSR HA je spustené na webe SAMŠ.

Auto klub KošiceDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri