Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Jiří Ošmera tretí v konečnom poradí skupiny 4 vo FIA EHCC 2021

Monday, 20. 09. 2021 - 17:39, Miroslav Majláth   

Jiří Ošmera tretí v konečnom poradí skupiny 4 vo FIA EHCC 2021

Seriál European Hill Climb Championship 2021 ukončili preteky v chorvátskom Buzete. V rámci nich dojazdil Jiří Ošmera na štvrtom mieste v skupine 4.

 

Tibor Szabosi;20210723-191020.jpg

Podujatie Buzetski Dani, ktoré sa konalo na Istrijskom polostrove už Jirka absolvoval v roku 2017, to ešte s vozidlom Renault Clio. Z toho dôvodu, aj keď od tej doby uplynulo už pár rokov, vedel čo ho v chorvátskom Buzete čaká.

Tibor Szabosi;asr64602-2.jpg

„Samozrejme za tie štyri roky čo som tu nebol som si musel trať opäť poriadne pripomenúť. Vedel som aj to, že na trati je približne päť asfaltov rôznej kvality a že každý inak šmýka. Vyskúšať to ale za bežnej premávky nejde, tak som si aspoň zapamätal miesta kde sa striedajú. Navyše v piatok celý deň pršalo a cez víkend svietilo slnko,“ povedal úvodom Jiří Ošmera.

Tibor Szabosi;ac7i4817-2.jpg

Jirka, reprezentujúci brnenský Pfeifer Motorsport Team na vozidle Volkswagen Scirocco, si tak musel trať ako sa hovorí „poriadne ošahať“ iba v rámci dvojice sobotných tréningových jázd. Už v nich bolo jasné, že Jirka si na tunajšiu trať rýchle zvyká, keďže „sám sebe naložil“ v druhom tréningu sedem sekúnd. V nedeľnej prvej súťažnej jazde síce na najrýchlejší sobotný čas nedosiahol, ale to nebol problém, keďže svoje dosahované časy zhoršili všetci jazdci. Napriek tomu Jirka figuroval po prvej „ostrej“ jazde na dobrom štvrtom mieste v skupine 4. A presne na tom istom mieste nakoniec aj záverečné kolo seriálu FIA European Hill Climb Championship 2021 dojazdil. Dôvodom bolo, že organizátor musel druhú súťažnú jazdu kvôli veľkej búrke zrušiť.

Pfeifer Motorsport

„Popoludní sa prihnala veľká búrka, pričom po trati tiekli doslova potoky vody. Pred búrkou ešte stihli odštartovať historici, po nich prišla búrka a tým pádom ostatné autá už druhú súťažnú jazdu neabsolvovali. Čo sa týka môjho výsledku, nebolo to zlé, to umiestnenie v podstate zodpovedá možnostiam mojim a môjho auta. Podstatné je pre mňa, že som dojazdil v rámci európskych majstrovstiev v skupine 4 na konečnom treťom mieste a navyše v plechových vozidlách mu patrí konečné ôsme miesto, pričom je zároveň najrýchlejším českým jazdcom v plechových autách v rámci seriálu EHCC 2021. Bola to dobrá sezóna, teraz už poznám trate a presne vieme, čo treba s našim Volkswagenom Scirocco urobiť, aby sme v budúcnosti dosahovali lepšie časy. Ak sa však nezmenia predpisy ohľadom Performance Factor a zaradenia do jednotlivých tried, veľa toho aj tak neurobíme. Proti raz tak silným vozidlám Mitsubishi bojujeme akoby s veternými mlynmi. Napriek tomu som so sezónou spokojný, urobili sme kus poriadne práce a naučili sme sa nové veci. Moja veľká vďaka patrí Pfeifer Motorsport Teamu, všetkým partnerom a samozrejme aj rodine,“ doplnil Jiří Ošmera.

Pfeifer Motorsport

Tohtoročný šampionát EHCC síce už preteky v Buzete ukončili, Jiřího Ošmeru však ešte na trati v tohtoročnej sezóne uvidíme. Stane sa tak v portugalskej Brage, kde sa v dňoch 8. – 10.10.2021 bude konať podujatie FIA MASTERS 2021. A práve tu bude Jirko reprezentovať Českú republiku ako jeden zo štvorice nominovaných. Ako to dopadne, o tom vás budeme samozrejme opäť informovať.

Miro Majláth  Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri