Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Formula 1

Jean Todt nastúpi svoje tretie obdobie vo funkcii prezidenta FIA

Thursday, 30. 11. 2017 - 18:18, Ľuboš Kašický   

Jean Todt nastúpi svoje tretie obdobie vo funkcii prezidenta FIA

Vrcholný orgán Medzinárodnej automobilovej federácie bude voliť 8.decembra nového prezidenta. Prihlášku podal iba jeden kandidát.


Áno, Jean Todt je jediným potvrdeným kandidátom na funkciu prezidenta FIA na obdobie 2018-2021. „Keď som oznámil svoju opätovnú kandidatúru, tak mi prišlo približne 160  listov, ktoré má v tomto rozhodnutí podporili. Nuž a to môže znamenať dve veci. Buď sú so mnou všetci spokojní, alebo si neveria, že by ma dokázali poraziť," smeje sa malý veľký Francúz.

Martin Trenkler;17it-stewarttodt-02.jpg

Jeana Todta a jeho skvelú kariéru v rely, vo vytrvalostných pretekoch špeciálov, dakarské dobrodružstvá, či famóznu bodku v F1 nikomu predstavovať netreba. Francúz je už vo funkcii dve obdobia a pretože je jediným kandidátom na decembrovom hlasovaní, tak ho vo funkcii prezidenta FIA uvidíme aj tretie funkčné obdobie. Bude to však posledné obdobie, pretože pravidlá vravia o troch obdobiach maximálne.

Martin Trenkler;17it-todtcarey-01.jpg

„Keď som bol zvolený prvýkrát, tak FIA bola dosť rozdelená. Dnes je to inak. Myslím si, že zastupujem všetkých," tvrdí 71-ročný Jean Todt, ktorý dodáva, že osobne po funkcii vôbec netúži.

 Diskusia k článku