Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Okruhy

Michaela Dorčíková opäť v sérii EuroNASCAR

Wednesday, 03. 05. 2023 - 19:57, Tibor Szabosi   

Michaela Dorčíková opäť v sérii EuroNASCAR

Slovenská pretekárka Michaela Dorčíková pôsobí v motoršporte od roku 2013 a to hneď vo viacerých kategóriách - motokáry, auto slalom, okruhy, rallycross a rally. V sérii NASCAR Whelen Euro Series nie je novou tvárou. V decembri 2018 po prvý krát vyskúšala autá typu NASCAR s motorom V8 pod kapotou v rámci Drivers Recruitment Program-u samotnej série a ako sama povedala – jej srdce si získali ihneď.  Keď v roku 2019 prišla možnosť postaviť sa na štartové pole, neváhala si tak rozšíriť svoje jazdecké skúsenosti. „Až do pretekov na Hockenheimringu bolo najsilnejšie auto, ktoré som na okruhu šoférovala 125-koňová Mazda MX-5. Výzva to teda bola obrovská. Nová trať, 400 koní pod kapotou a silná konkurencia. EuroNASCAR ako taký mi imponuje. Sú to v podstate pohárové preteky, keďže každý má v rukách rovnaké auto. Žiadna elektronická asistencia, zadný náhod a manuálna prevodovka klasického H-typu. Jednoducho poriadne pretekárske auto a čistý pôžitok z jazdy. Milujem jeho zvuk a je priam úžasné také niečo šoférovať.“

2023-orion-launch.jpg

Na sezónu 2023 sa Miška opäť spojila s Robertom Wagnerom z rakúskeho MotorSPORTaktiv, ktorý ju do tejto série priviedol, a tento rok ju uvidíme na viac než jedných pretekoch tejto série inšpirovanej americkým NASCARom. Objaví sa už v prvých pretekoch sezóny v španielskej Valencii.

autograph-card.jpg

Robert, ktorý sa zaoberá rozvojom a manažmentom jazdeckých talentov, už priviedol niekoľko jazdcov do série NASCAR Whelen Euro Series. Je na Mišku hrdý: „Poznáme sa už takmer 10 rokov. Vždy som veril v jej talent a jazdecké schopnosti a je podstatnou súčasťou môjho MotorSPORTaktiv tímu. Na EuroNASCAR sérii sme spolupracovali už dvakrát. Tento rok sme sa spojili s dvoma sponzormi – Orion a keyman.at. Získali sme tak prostriedky na tri zo šiestich pretekárskych víkendov v roku 2023.“

most-2021-3.jpeg

Oba predošlé štarty súťažila Miška v najvyššej divízii EN PRO. Na základe úspechu v rámci Challenger Trophy (klasifikácia pre strieborných a bronzových jazdcov) na pretekoch v českom Moste v roku 2021, je odhodlaná ísť do pretekov naplno aj v roku 2023. „Nemôžem sa dočkať. Každým rokom som sa snažila ísť aspoň jeden pretekársky víkend v rámci NASCAR Whelen Euro Series. Po dvoch pódiových umiestneniach v Moste v roku 2021 som ešte odhodlanejšia bojovať znova. Minulý rok som plánovala opäť sa zúčastniť tohto kola, ale kvôli celosezónnym záväzkom v rally a nehode, ktorá mi skrížila plány pár týždňov pred pretekmi v Moste, som si musela dať pauzu a zmeškala som druhú polovice sezóny. Už vtedy som ale vedela, že urobím všetko pre návrat na trať. Vďaka MotorSPORTaktiv manažmentu sa nám podarilo spojiť s dvoma rakúskymi spoločnosťami – Orion a keyman.at a zaistiť tak financie na polovicu sezóny. Som nesmierne vďačná za túto príležitosť.

most-2021.jpg

Miška sa postaví na štartový rošt vo farbách Bulgarian Team-u, ktorý nasadzuje do série Chevrolet Camaro s čislom 90. Bude ich prvým jazdcom v rámci divízie EN PRO. Bulharsko-taliansky projekt Bulgarian Team sa v rámci EuroNASCAR série objaví po prvý krát a obe strany vidia v tejto spolupráci potenciál. „Sme naozaj radi, že môžeme spolupracovať práve s Michaelou. Je veľmi rýchla a priateľská. Veríme, že naše spoločné dobrodružstvo bude úspešné.“ Zmienil sa Alfonso Bacci z Bulgarian Team-u.

most-2021-4.jpeg

Ako nový tím v sérii, bude Bulgarian Team na prvých pretekoch spolupracovať na technickom zabezpečení s tímom Academy Motorsport (ktorí nasadzujú autá #1 a #5). Miška bola v roku 2021 súčasťou tímu Academy Motorsport po jej debute v roku 2019 s tímom Alex Caffi Motorsports. „Plne dôverujem Academy Motorsport a keďže Stefano Bacci je Alfonsovým bratom, som si istá, že náš tím bude dobre fungovať hneď od začiatku. Teším sa na začiatok sezóny v tíme Bulgarian Team. Nové tímy v rámci šampionátov navyše deklarujú aj rast série, ktorý môžeme u NASCAR Whelen Euro Series za posledné roky vidieť. Vďaka patrí aj Jeromovi Galpinovi, riaditeľovi tejto série, ktorý nás dal s tímom dokopy.“

most-2021-2.jpg

Tohtoročný NASCAR Whelen Euro Series začína 6. a 7. mája na štvorkilometrovom okruhu Ricardo Tormo vo Valencii, Španielsko. Živé prenosy kvalifikácie a oboch pretekov môžete sledovať na YouTube kanáli EuroNASCAR, na Motorsport.tv a niekoľkých televíznych staniciach po celom svete.

2023-orion-launch-2.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri