Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Jantar team má za sebou polovicu Rally Dakar 2021, David Pabiška v TOP 5

Friday, 08. 01. 2021 - 17:01, Miroslav Majláth   

Jantar team má za sebou polovicu Rally Dakar 2021, David Pabiška v TOP 5

Rally Dakar 2021 má za sebou dnešnú skrátenú 6. etapu smerujúcu do Hailu, ktorá uzavrela prvú polovicu súťaže. Zo 448 měřených kilometrov zostalo po včerajšom rozhodnutí organizátorov iba 347 kilometrov, ale aj tie dokonale preverili celé štartové pole. Etapa boła výhradne piesková s dunovými úsekmi a náročnostťou, pri ktorej se predpokladalo, že niektorí nedojazdia za svetla do cieľa a budú tak musieť bivakovat v púšti. Na dosiahnutie cieľa majú čas do zajtrajšesj 14 hodiny. Zajtra čaká na všetkých súťažiacich voľný deň. 

 

Jantar Team              

David Pabiška zajazdil v dnešnej etape 41. čas a v celkovom poradí si po včerajšom skoku smerom hore o dve miesta pohoršil a figuruje tak na 37. pozícii. V poradí kategórie Original by Motul dojazdil David dnes na 5. mieste a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom poradí kategórie.

Jantar Team

David Pabiška: 

„Dnes to nebolo úplne dobré. Etapa bola veľmi náročná a priznám sa, že tentoraz vôbec necítim ruky. Išiel som na svojom limite. Som rád, že som v bivaku, pretože deň voľna sa mi bude hodiť, aby som sa dal dohromady, prezrel poriadne motorku a v rámci možností nabral aj nové sily.“

Jantar Team

Rudolf Lhotský dojazdil v dnešnej etape 59. čas a v celkovom poradí je na 54. priečke..  V Original by Motul mu patrilo v etape 14. miesto , pričom v priebežnom poradí kategórie si Rudo stále drží 13. miesto.

Jantar Team

Rudolf Lhotský:

„Úprimne som neskutočne rád, že organizátor etapu skrátil o 100 kilometrov. Včera som dojazdil neskoro a než som dal dohromady motorku, bola polnoc. Išlo sa mi dobre, až na posledných 50 kilometrov. Tie boli rozryté od kamiónov a hlboké koľaje mi dávali poriadne zabrať aj vzhľadom k veľkému otlaku, ktorý mám na ruke od 2. etapy a motorka sa mi preto horšie ovláda. Hlavne, že sme dojazdili do Hailu a môžeme si zajtra oddýchnuť. Ďakujem všetkým, ktorí držia palce."Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri