Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Jantar Team - 8.etapa Rally Dakar 2021

Monday, 11. 01. 2021 - 17:05, Miroslav Majláth   

Jantar Team - 8.etapa Rally Dakar 2021

Druhá časť maratónskej etapy na Rally Dakar 2021 smerovala zo Sabaky do Neomu a bola dlhá 709 kilometrov, vrátane 375 ostrých. Bola to opäť veľmi ťažká skúška, plná kamenných trialových úsekov. 

 

Jantar Team

David Pabiška uzavrel maratónsku etapu na 38. mieste, pričom v celkovom priebežnom poradí mu patrí 37.miesto. V poradí kategórii Original by Motul dojazdil David dnešnú etapu na 5. mieste a rovnaké miesto mu patrí aj v celkovom hodnotení kategórie. Priebežné hodnotenie sa ale bude ešte po dnešku určite meniť, keďže druhý jazdec celkového priebežného hodnotenia kategórie Original by Motul Maurizio Gerini bohužiaľ utrpel v etape zranenie. Do cieľa síce dojazdil, ale z bivaku bol transportovaný do nemocnice s podozrením na vnútorné krvácanie a do zajtrajšej etapy určite nenastúpi.

David Pabiška: 

„Dnes som spokojný, tempo bolo skvelé. Jazdil som svoje maximum. Ráno bola neskutočná zima, v cieli zase cez 30 stupňov, takže to bolo náročné. Motorka dostala pekne zabrať. Zviezli sme sa spoločne s Milanom Engelem , Romanom Krejčím a ešte ďalšími jazdcami a bolo to pekné zvezenie. A hlavne sme v cieli maratónskej etapy a to je najdôležitejšie. Pár ľudí malo problémy, tak uvidíme, kto vlastne zajtra nasadne a bude štartovať.“

Jantar Team

Včerajšia etapa sa vydarila Rudolfovi Lhotskému, dnes však prišiel výsledkový prepad, keď zajazdil 55.čas- Jeho výsledok bol značne ovplyvnený bolesťou zuba. Na celkové poradie, ako aj na výsledok v kategórii Original by Motul to vplyv nemalo a je stále v celkovom poradí na 48.mieste a na 9.mieste v priebežnom poradí kategórie Original by Motul.

Rudolf Lhotský:

„Včera to bolo super, užíval som si to, ale dnes to nešlo. Moc som sa nevyspal kvôli bolesti zubov, som na liekoch a nebolo mi veľmi dobre. Veľmi som sa trápil na kameňoch, takže som radšej išiel pomalšie a to sa mi vyplatilo, pretože som v cieli a veľa som v celkovom hodnotení nestratil. Teraz sa musím postarať predovšetkým sám o seba, aby som zajtra odštartoval, nájsť v púšti zubára a snáď to dobre dopadne. Potom dám dokopy motorku, ktorá dnes dostala poriadne zabrať a snáď mi ostane nejaký čas aj na spánok.“

Jantar Team

Zajtra čaká na súťažiacich okruhová skúška v okolí Neomu.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri