Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Jantar Team - 7.etapa Rally Dakar 2021

Sunday, 10. 01. 2021 - 19:14, Miroslav Majláth   

Jantar Team - 7.etapa Rally Dakar 2021

V prvej časti maratónskej etapy sa darilo Lhotskému, Pabiška drží pozíciu.

 

 

Jantar Team

Po dni voľna prišla na rad 742 kilometrov dlhá etapa z Hailu do Sakaky, ktorá bola vypísaná ako maratónska. Meraných kilometrov bolo 471, pričom v cieli nečakal na súťažiacich štandardný bivak vrátane sprievodných tímov a mechanikov. Jazdci sú tak odkázaní iba sami na seba a servisné úkony na motocykloch môžu vykonávať iba s materiálom, ktorý si viezli v etape sami. Etapa bola v prvých 100 kilometroch plná pieskových dún a organizátor sľuboval „jazdu ako na hojdačke”. Prvá časť bola po rýchlych cestách a pustatinách.

Jantar Team

David Pabiška si drží tempo a rovnako ako v 6. etape si aj dnes vyjazdil 41. miesto.  V celkovom priebežnom poradí si David polepšil o jedno miesto a je aktuálne na 37.mieste. V poradí kategórie Original by Motul dojazdil v etape na 5. mieste a rovnaká priečka mu patrí v celkovom hodnotení kategórie.

David Pabiška: 

„Na začiatku som si nasadil tempo, urobil som si aj nejaký náskok na súperov a išlo sa mi veľmi dobre. Potom však sme prišli do dún, ktoré boli mäkšie ako tie v predchádzajúcich etapách. V nich som urobil niekoľko školáckych chýb a dvakrát som spadol. Takže som na seba naštvaný a zvyšok etapy som dojazdil v miernejšom tempe. Viac sa dnes nedalo aj preto, že ma znovu rozboleli ruky a zápästia. Bude to ešte ťažké.“

Jantar Team

7. etapa sa vydarila Rudolfovi Lhotskému, ktorý zajazdil tohtoročné maximum, prvýkrát nazrel do prvej päťdesiatky a skončil na 48 mieste a v celkovom priebežnom poradí mu patrí 49.miesto. V kategórii Original by Motul sa vďaka etapovému 7.miestu vrátil do TOP 10 a patrí mu 9.miesto.

Rudolf Lhotský:

„Dnes mi to naozaj sadlo. Ráno pršalo a tak začiatok bol na ťažšom teréne v koľajach a mne to pripomenulo poľské Baje, na ktorých som v tomto roku trénoval. A od toho sa začal odvíjať celý deň. Od prvého a ž do posledného kilometra sa mi išlo výborne, bez problémov. Sme v maratónskom bivaku, motorka je v poriadku a zajtra sa pokúsim výsledok zopakovať. Po dojazde sme ešte spolu s Davidom pomáhali so servisom Milanovi Engelovi, ktorý mal problém s čerpadlom, tak sme vymýšľali čo s tým. Nakoniec sa to podarilo dať aspoň provizórne dohromady a Milan zajtra dôjde až k mechanikom."

Jantar Team

Druhú časť maratónskej etapy tvorí úsek zo Sakaky do Neomu, pričom súťažiacich čaká celkovo 709 kilometrov vrátane 375 meranými.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri