Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Iné  »  Offroad

Jantar Team - 5.etapa Rally Dakar 2021

Thursday, 07. 01. 2021 - 18:49, Miroslav Majláth   

Jantar Team - 5.etapa Rally Dakar 2021

Rely Dakar 2021 sa dostala piatou etapou merajúcou 795 kilometrov do svojej druhej tretiny. Meraný úsek bol tvorený piesočnatým podkladom, vrátane dunových úsekov a v druhej polovici pevným povrchom. Jeho dĺžka bola 456 kilometrov. Etapa bola náročná nielen na jazdecké zručnosť, bola technická, ale aj náročná na navigáciu. Všetci hovoria o najťažšej etape Rally Dakar 2021.              

 

Jantar Team

David Pabiška dojazdil v etape na 35. mieste a výrazne poskočil smerom hore, na 37. miesto v celkovom poradí. V poradí Original by Motul, dojazdil David na 6. mieste a rovnaké miesto mu patrí aj v celkovom poradí kategórie.

Jantar Team, Martin Cigler

David Pabiška: 

"Som stále spokojný so svojim výkonom, ale nachádzam aj skryté rezervy tam, ktoré mi ukazujú súperi okolo mňa. Začiatok bol dnes veľmi dobrý, bola tam ťažká navigácia a mne sa podarilo nájsť body relatívne rýchlo a ja som do prvého kontrolného bodu vošiel v momente, keď tam boli ešte oveľa rýchlejší súperi. V tom momente som figuroval okolo 20.miesta.  následne každý potreboval dohnať tú navigačnú stratu a nasadili tempo, ktoré som ja nevedel akceptovať. Zaradil som sa tak na moje miesto  a išiel som svoje tempo. Bolo to veľmi náročné na ruky a fyzičku a obávam sa, či dnes dojazdia všetci až do bivaku."

Jantar Team

Rudolf Lhotský skončil v etape na 59.mieste, pričom v kategórii Orinal by Motul  dojazdil na 15.mieste. V celkovom poradí Rudovi patrí 56.priečka a v Orinal by Motul klesol na 14.miesto.

Jantar Team, Martin Cigler

Rudolf Lhotský:

"Horšiu etapu som asi nikdy na Dakare nešiel. Na začiatku som blúdil, nemohol som nájsť cestu späť. Navyše ráno pršalo, piesok bol mokrý a potom, čo nás začali autá a kamióny predchádzať, bol to čistý očistec. Všetko bolo rozryté a išlo sa mi strašne zle. Etapu som išiel viac ako 8 hodín , takže to bol neuveriteľne dlhý a vyčerpávajúci deň."

Jantar Team

Zajtra čaká na pretekárov posledná etapa pred dňom voľna do Hailu, pričom jej dĺžka bude takmer totožná s dnešnou. Celkovo meria 792 kilometrov vrátane 448 meraných kilometrov.Diskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri