Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Igor Drotár vrchárskym majstrom v triede

Thursday, 29. 10. 2020 - 15:43, Public relations   

Igor Drotár vrchárskym majstrom v triede

Motoristický šport, rovnako ako iné športy, dostali prakticky stopku a to so zhoršujúcou sa epidemickou situáciou. Preto sa sezóna Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (MSR PAV) skončila na rovinatom okruhu Slovakia Ring na Žitnom ostrove (24.-25.10.) počas OMV MaxxMotion Hill Climb Race SLOVAKIA RING. Prešovčan Igor Drotár bol samozrejme pri tom.

Tibor Szabosi;ac7i1208-2.jpg

Rýchlostná dráha autodrómu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni poskytuje dokonalé zázemie pre organizovanie uzavretých a kontrolovateľných športových podujatí s väčším počtom účastníkov. Každý z nich (pri zníženom max. počte tímového personálu) mal so sebou aj negatívny PCR test, ako býva štandard na medzinárodných motoristických podujatiach nielen v Európe.

Tibor Szabosi;ac7i1949-4.jpg

Trať merala 2830 metrov a s nejakým šesťmetrovým prevýšením sa o kopci veľmi hovoriť nedalo, no možnosť organizovať preteky na Slovakia Ringu zachránila záver motoristickej sezóny u nás.

Tibor Szabosi;ac7i3450-2.jpg

Igor Drotár sem prišiel po prvýkrát tento rok s novým kopcovým špeciálom z dielne košického Xiqio. Detské choroby však nenechali na seba dlho čakať a podujatie sa pre Igora skončilo predčasne. Napriek tomu sem prišiel už ako Majster Slovenska aj Poľska v triedach 3 a 3a. Viac už sám prešovský maestro...

Tibor Szabosi;ac7i2913-3.jpg

Igor Drotár: "Táto sezóna bola pre mňa veľmi zaujímavá. Všetko, čo sa dialo, som počas niekoľkých tuctov sezón v mojom živote ešte nezažil... Bolo to nové a zaujímavé v celom motoršporte. Dal som však do toho všetko a chcel som dobrými výsledkami reprezentovať Prešov, Slovensko a samozrejme reklamných partnerov. Aj usporiadatelia robili všetko preto, aby podujatia dopadli čo najlepšie. Chýbali nám donedávna dielce na dokončenie kopcového špeciálu, tak sme pretekali s relyovým autom Škoda Fabia R5. Trochu sme ju odľahčili a zväčšili reštriktor, čo pridalo asi 20 koní. Vyhrávali sme s ním našu skupinu aj triedy 3 a 3a. Medzičasom sme pracovali na kopcovom aute. Mali sme napokon všetky dielce a na týchto posledných pretekoch sme s ním chceli potvrdiť naše čerstvé majstrovstvo v triedach na Slovensku a v Poľsku. No zároveň som mohol ešte stále zabojovať o titul absolútneho Majstra Slovenska. Poliaci Dubai ani Waldemar Kluza na Slovakia Ring neprišli a vypadli tak z konečných bojov. Naše nové auto Škoda Fabia WRC však od začiatku nefungovalo, prejavili sa detské choroby. Nemalo výkon, vynechávalo a skončili sme v sobotu na 9. mieste. Vypadli sme tak z partie o boj abs. titulu. Nechceli sme už na ďalší deň zbytočne ničiť auto, tak sme sa po sobote z pretekov porúčali. Nesmierne sa však teším, že Martin Juhás premenil svoju najhoršiu počiatočnú pozíciu v absolútne víťazstvo v šampionáte. Chcem mu touto cestou pogratulovať a rovnako aj jeho tímu. Teším sa z toho, ako by som bol Majstrom Slovenska ja. Čo sa týka zvyšku sezóny, ešte stále nemáme uzavretú relyovú sezónu. Seriálu chýba ešte jedno plnohodnotné podujatie, aby to mohlo byť klasifikované za Majstrovstvá Slovenska. Ešte stále sa tak rieši podujatie opäť na Slovakia Ringu. Ako to v súčasnej situácii dopadne, ťažko povedať. Budeme dúfať, že to výjde."

Tibor Szabosi;asfr5021-2.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri