Registracia

Po dokončení registrácie bude odoslaný do Vašej E-mailovej schránky E-mail s odkazom na stránku, kde budete musieť Váš účet behom nasledujúcich 24 hodín aktivovať. Prečítajte si podmienky registrácie.

Kliknutím na ikonku sa môžete u nás zaregistrovať aj cez Váš Facebook účet(testovacia prevádzka).

Meno:
E-mail:
Heslo:
Heslo:
Súhlasím s podmienkami registrácie
Prihlásenie Google Translate

Home  »  Vrchy

Igor Drotár vicemajstrom Slovenska pretekov do vrchu

Thursday, 12. 09. 2019 - 14:12, Public relations   

Igor Drotár vicemajstrom Slovenska pretekov do vrchu

Vytrvalý dážď a náročné podmienky poznačili uplynulý víkend Majstrovstvá Slovenska preteky automobilov do vrchu (MSR PAV) na Pezinskej Babe. Igor Drotár si tam potvrdi svoje pevné strieborné miesto v našom národnom kopcovom šampionáte.

 

Dážď, ani jemne vysychajúca trať nezmenili nič na poradí 1. Věroslav Cvrček, 2. Igor Drotár... A prešovský matador tak pokorne priznal porážku, keďže sa už bodovo na L Racing a Cvrčeka nemôže dotiahnuť ani na posledných pretekoch na Ostrej Lúke (28.-29.9.).

Tibor Szabosi;c30i5230-18.jpg

Preteky "Cena Slovenska" na Pezinskej Babe sa vrátili uplynulý víkend, napriek pôvodnému vypadnutiu z organizačných dôvodov. 5100-metrový kopec s rýchlymi, aj pomalými úsekmi, patrí k tomu zaujímavejšiemu v tomto šampionáte. Dve druhé miesta napokon potvrdili Igorovu pozíciu 2. muža v absolútnom poradí MSR PAV - teda miesto vicemajstra Slovenska za rok 2019.

Tibor Szabosi;c30i3500-18.jpg

Igor Drotár: "Som rád, že Baba žije ďalej a usporiadateľ spravil v priebehu dvoch mesiacov skvelé preteky, vrátane úprav trate. Počasie bolo také, že sme vždy išli na mokrých pneumatikách - či už na daždi, alebo na vysychajúcej trati. To nám však nevadilo a potešilo ma, že sa na nás prišlo pozrieť veľa divákov. Ukázalo sa, že má Baba miesto v slovenskom kalendári a držím palce, nech to tak ide ďalej. Zišla sa samozrejme dobrá partia na dobrých autách. Ten súboj bol - tak ako vždy, s jediným konkurentom Cvrčekom. Sú jednoznačne rýchlejší, s podstatne lepším autom. Myslel som si, že sa v daždi rozdiely trochu zmažú, no realita ukázala, že sú lepší za všetkých podmienok. O všetkom je už tento rok rozhodnuté, no samozrejme nevynecháme posledné preteky na Ostrej Lúke. Blahoželám tímu L Racing a Věroslavovi k zisku titulu. My zatiaľ musíme pouvažovať, čo v zime spravíme, aby sme boli znovu konkurencieschopní. Určite sa nevzdáme a verím, že sa o rok stretneme vo vyrovnanejších podmienkach."

Tibor Szabosi;c30i5772-21.jpg

Po týždňovej prestávke sa Igor vráti do kokpitu pretekárskeho stroja na novej Rally Veľký Krtíš (20.-21.9.). Bude to pre všetkých nová výzva na neznámych, alebo zabudnutých tratiach historickej rely v tejto oblasti. "Teraz sa musím opäť prenastaviť na súťažný režim aj auto. Verím, že nás čaká pekná súťaž v peknom kraji," dodáva Igor na záver.

Tibor Szabosi;c30i4581-22.jpgDiskusia k článku

Profily jazdcov
Najkomentovanejšie
Kalendár podujatí
Naši partneri